Naga MarketsWIG20 kontynuuje odbicie od strefy wsparcia na poziomie 2272 pkt. Inflacja wyniosła 5,8 procentZamknięcie tygodnia przyniosło kontynuację wzrostowego odreagowania na krajowym rynku. Główną mocą sprawczą przypływu sentymentu był piątkowy wstępny raport o wrześniowej inflacji, która sięgnęła 5,8%, czyli jest najwyższa od 20 lat. Wysokie odczyty o inflacji wspierają oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych, co byłoby z korzyścią dla sektora bankowego poprzez transmisję na marżę odsetkową.

Indeks WIG20 kontynuuje wzrostowe odbicie

Właśnie ten argument stał za piątkową zwyżką cen akcji banków, które były podstawą zwyżki WIG20 oraz kontraktów terminowych. Ponadto przy wysokiej inflacji i polityce niskich stóp procentowych to jednak ryzykowne aktywa, jak akcje, mają szanse wygenerować dodatnie realne stopy zwrotu.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

Na wykresie dziennym FW20 jest kontynuowane wzrostowe odbicie od strefy wsparcia 2272 pkt. Wysoka biała świeca przy podwyższonych obrotach ma szansę podtrzymać dalszą zwyżkę. Kurs wszedł ponad poziom średniej 15-sesyjnej. Obecnie do sforsowania jest lokalny szczyt sprzed dwóch tygodni 2352 pkt. Na MACD i DMI jeszcze nie ma potwierdzenia dla odwrócenia tendencji.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min kurs przebił sią ponad teoretyczny opór zniesienia 61,8% w wcześniejszej fali spadkowej. Na wskaźnikach AT są wykazane sygnały kupna. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia, zwłaszcza na rynku amerykańskim, implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z US o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz w przemyśle.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania famur | co to blik | kurs franka wykres | develia notowania | kghm cena akcji | echo investment akcje wykres | lira turecka euro |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here