Naga MarketsPodczas pierwszej sesji handlowej września indeks WIG20 zyskuje na otwarciu 0,2%, kontynuując piątkowe wzrosty, kiedy to zyskiwał ponad 3%. Liderem poniedziałkowego przedpołudnia są akcje Cyfrowego Polsatu, które po 09:00 zarabiały 1,3%. Po stronie spadkowiczów znalazły się jedynie Lotos oraz CD Projekt – ten drugi koryguje o 0,4% po zeszłotygodniowym teście 260 złotych.


WIG20 znowu z pozytywnymi nastrojami? Popyt powraca na rynek

„Podczas ostatniej sesji sierpnia na GPW wzrosły ceny akcji 196 spółek, 81 spadły, a 183 nie zmieniły się. Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 3,19% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął w piątek poziom 2 135,25 pkt. WIG30 wzrósł o 3,01%. Z kolei szeroki indeks WIG wzrósł wobec poprzedniego zamknięcia 2,65% i osiągnął 56 739 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 941 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 206,148 mln zł” – komentuje na antenie Comparic24.tv, Agnieszka Zaręba.

WIG20 odbija od wielomiesięcznych minimów i w poniedziałek testuje poziomy powyżej 2140 punktów, znajdując się coraz bliżej minimów z maja na 2160 pkt., które stanowią obecnie istotny opór.

Indeks WIG20 na wykresie dziennym
Indeks WIG20 na wykresie dziennym

„W piątek mieliśmy kompletny odwrót ostatniej sytuacji na rynku giełdowym w Polsce. Przez dłuższy okres inwestorzy bali się tego, co może przynieść decyzja Trybunału  Sprawiedliwości UE dla polskich banków. Przed weekendem mieliśmy jednak poprawę nastrojów lub przynajmniej realizację zysków z pozycji krótkich na polskich bankach. Ostatnia sesja w miesiącu skończyła się wyśmienicie na polskim rynku, ale miesiąc należał do jednych z najgorszych w ostatnich latach” – podsumowywała piątkowy handel Zaręba.

Za silne wzrosty odpowiadał między innymi sektor bankowy, który najpierw w połowie tygodnia silnie tracił po analizie Sądu Najwyższego dotyczącej kredytów we frankach, by następnie w piątek odbić o 3,6%. Niezaprzeczalnym liderem sesji był CD projekt, który w kluczowym jej momencie podchodził pod poziom 260 złotych za akcje i rysował nowe maksima historyczne.

„Widać było powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych oraz przede wszystkim w Polsce. Pomimo tego, że Donald Trump odwołał swoją wizytę w Polsce, nie wpłynęło to w żadnym stopniu na nastroje inwestorów na polskim rynku akcji. Wręcz przeciwnie, obserwowaliśmy ogromne wzrosty na naszym rynku. Zdecydowany prym wiodły w piątek banki, które odrabiały straty po wyprzedaży z ostatnich tygodni. Z drugiej strony najlepiej zachowywały się akcje spółki Lotos. Bardzo mocno zyskały również akcje CD Projekt dzięki bardzo dobrym wynikom finansowym za poprzedni kwartał. Akcje spółki zyskały prawie 2% przebijając poziom 250 zł. Co ważniejsze, wszystkie akcje wchodzące w piątek w skład indeksu WIG20 zyskiwały powyżej 1,0%” – dodawała redaktor Comparic24.tv.

Cyfrowy Polsat silnie w górę w poniedziałek. Akcje CPS powracają nad strefę wsparcia 29,5 zł

Na wykresie Cyfrowego Polsatu (GPW: CPS) pojawiła się spora luka wzrostowa, dzięki której akcje znalazły się ponownie nad 29,5 zł, gdzie przebiegają minima z czerwca i lipca, wyznaczające jednocześnie dolny zakres konsolidacji na wielomiesięcznych szczytach.

Cyfrowy Polsat powraca do wyższego zakresu konsolidacji
Cyfrowy Polsat powraca do wyższego zakresu konsolidacji

Wzrosty są następstwem opublikowanego 29 sierpnia raportu finansowego, z którego wynika, że EBITDA spółki wyniosła 1,076 mld zł, przekraczając o 1,6% oczekiwania analityków. Co więcej Cyfrowy Polsat w tym roku nadal liczy na 1,3-1,5 mld zł przepływów pieniężnych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here