Naga Markets

WIG20 kontynuował podczas wczorajszej sesji wzrostowe odreagowanieWczorajsze notowania na krajowym rynku kontynuowały wzrostowe odreagowanie. Poprawie nastrojów nadal sprzyjały giełdy zachodnioeuropejskie. Jednak z dzisiejszym porankiem patrząc po przebiegu sesji na giełdach azjatyckich oraz kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie, jest widoczny silny odpływ sentymentu.

WIG20 zakończył wczorajszą sesję nad kreską

To prawdopodobnie pokłosie wczorajszego posiedzenia FED i zapowiedzi podwyżki stóp procentowych oraz redukcji sumy bilansowej, Zmiana głównych indeksów lub kontraktów terminowych od wczorajszego popołudnia pozostaje na głębokim minusie implikując również wyraźnie spadkowy początek sesji dla FW20.Na wykresie 60-min kurs FW20 dotarł do przebiegu spadkowej linii oporu. W ostatniej godzinie, tuż po jej testowaniu, nastąpiło obsunięcie w dół. Potencjalnym wsparciem jest linia wybicia z lokalnej formacji podwójnego dna – 2223 pkt, ale wydaje się, że w obliczu bieżących wydarzeń na rynkach zagranicznych ten poziom okaże się zbyt słaby.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie dziennym wczorajsza szpulka nie wskazuje jeszcze na trwałe odwrócenie. Zgodnie z wcześniejszą formacją haram niskiej ceny, raczej można szacować próbę stabilizacji kursu niż dynamiczny odwrót, tym bardziej że główne wskaźniki AT pozostają nadal z sygnałami spadkowymi.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here