Naga MarketsIndeks WIG20 odbił wczoraj od tegorocznego minimum 2055 pkt i znajduje się we wtorek w okolicach poziomu 2100. Polski indeks zyskał ponad 1,8 proc. na początku nowego tygodnia, jednak czy wzrosty będą kontynuowane? Na łamach programu „Tymczasem na GPW…” w Comparic24.TV Agnieszka Zaręba poinformowała, iż na GPW w poniedziałek wzrosły ceny akcji 172 spółek, 132 spadły, a 158 nie zmieniły się. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawdź bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.


WIG20 z szansą na większe odreagowanie. Co zrobi we wtorek?

Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 1,85% i osiągnął poziom 2 102,23 pkt. W poniedziałek WIG30 wzrósł 1,71%, osiągając 2 406pkt. Z kolei szeroki indeks WIG wzrósł wobec poprzedniego zamknięcia 1,46% i osiągnął 56 035pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 634 mln zł, a największe zanotował PKO BP – 109 mln zł – oznajmiła Agnieszka Zaręba.

wig20
Indeks WIG20 we wtorek

Można się tutaj zgodzić z Jackiem Rzeźniczkiem, który powiedział, że pierwsza sesja tygodnia przyniosła kontynuację wzrostów na rynkach bazowych. Wzrost apetytu na ryzyko pojawił się na rynkach azjatyckich, a później także w Europie oraz za oceanem. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się tym razem długi. Obligacje rządu Stanów Zjednoczonych taniały podnosząc ich rentowność na całej długości krzywej. U źródeł poprawy nastrojów stały pozytywne informacje z frontu wojny handlowej USA-Chiny po weekendowym oświadczeniu Donalda Trumpa, że rozmowy handlowe z Chinami idą dobrze.

Powrót dobrego nastroju sprawił, że indeks WIG20 wraz z kontraktami odzyskał naruszony w ubiegłym tygodniu poziom 2100 pkt., co daje szansę na przełamanie złej passy z ostatnich trzech tygodni. Przy pustym kalendarium inwestorzy oczekiwali już na wydarzenia w kolejnych dniach. Przede wszystkim na coroczne sympozjum bankierów centralnych w amerykańskim Jackson Hole, gdzie w piątek wystąpi prezes Rezerwy Federalnej. Istotne będą także publikacje protokołów z ostatnich posiedzeń Fed (jutro) oraz ECB (czwartek) – dodała.

Dino Polska ponad 100 mln zł zysku netto, CCC ponad 340 mln zł zysku EBITDA

Zysk netto grupy Dino Polska wyniósł w drugim kwartale 2019 roku 105,5 mln zł wobec 70,5 mln zł zysku rok wcześniej. EBIT wyniósł 142,2 mln zł wobec 97,7 mln zł rok wcześniej i był lekko wyższy od oczekiwanych przez rynek 136 mln zł. Przychody grupy wyniosły 1 mld 940 mln zł, zgodnie z oczekiwaniami, i były 37,6 proc. wyższe niż w II kw. 2018 r.W II kw. 2019 r. uruchomionych zostało 48 nowych sklepów Dino. Łącznie w I półroczu 2019 r. otwartych zostało 81 nowych sklepów w stosunku do 74 w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Grupa CCC szacuje, że miała w drugim kwartale 2019 roku 341,9 mln zł zysku EBITDA wobec 402,1 mln zł zysku przed rokiem. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 159,5 mln zł (spadek o 41 proc. rdr) i był wyższy od oczekiwań rynkowych o blisko 50 proc. Przychody grupy CCC zanotowały wzrost o 29 proc. rdr i były zgodne z oczekiwaniami. Spółka zastrzegła, że przedstawione wyniki są szacunkowe i mogą różnić się od ostatecznego wyniku finansowego grupy CCC za I półrocze 2019 roku.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin w korekcie we wtorek. BTC przetestuje 10,5 tys. USD?
Następny artykułTrump naciska na Fed! Domaga się obniżki stóp proc. aż o 100 p.b.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here