Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuIndeks WIG20 najprawdopodobniej zakończy tydzień odnotowując ponad 2 procentowy wzrost. W piątek do południa notowania oscylują w zakresie środowej i czwartkowej świecy, co sugeruje brak rozstrzygnięcia. Choć wzrosty z tego tygodnia mogą napawać optymizmem to są one znacznie mniejsze niż spadki sprzed tygodnia, które wyniosły niemal -3 procent. Na łamach programu „Tymczasem na GPW…” w Comparic24.TV Adam Rak poinformował, iż GPW rozpoczyna prace nad systemem udostępniania i analizy danych GPW Data. Spółka planuje przeznaczyć na inwestycję około 8,3 mln zł z czego 4,2 mln zł będą pochodzić z dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z Giełdy Papierów Wartościowych. Sprawdź bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.


WIG20 utrzymuje się nad 2100 pkt. Co zrobi w piątek?

Zaimplementowanie podobnego systemu przez inne rozwinięte giełdy przełożyło się zarówno na wzrost zainteresowania inwestorów notowaniami spółek jak i na wzrost obrotów – komentuje członek zarządu GPW Piotr Borowski.

Spółka GPW kosztuje dziś 39,80 zł. Wyraźne wzrosty w trakcie dzisiejszej sesji, jednak nie można mówić o wysokiej stopie zwrotu. Wciąż byki utrzymują presję wzrostową, która obserwowana jest od 2017 roku, choć ostatnie kilka miesięcy wiązały się z pewnymi zawirowaniami na rynku – oznajmił prowadzący.

ZM Kania składa wniosek do KNF

Adam Rak poinformował również, iż Zakłady Mięsne Henryk Kania (ZM Henryk Kania) złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego mającego na celu zbadanie potencjalnego naruszenia przez Tarczyńskiego przepisów dotyczących manipulacji cenami instrumentów finansowych w związku z informacją tej spółki o złożeniu oferty na zorganizowaną część przedsiębiorstwa ZM Henryk Kania.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here