Naga Markets



WIG20 kończy zwycięską serięCzwartkowa sesja przyniosła słabość indeksu WIG20, który zakończył dzień na minusie po raz pierwszy od blisko dwóch tygodni. W górę wciąż pną się jednak “misie” – czyli spółki z mWIG40 i sWIG80.

WIG20 na minusie pierwszy raz od prawie dwóch tygodni. Odreagowanie na giełdzie

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie można dziś było dostrzec pewnego rodzaju odreagowanie. Rozgrzany indeks blue-chipów zakończył sesję niżej po raz pierwszy od 30 października – od tamtego zamknięcia zdołał jednak dodać około 17%, co jest fenomenalnym wynikiem w tak krótkim okresie. Poza dzisiejszymi mocnymi spadkami Allegro i Dino Polska, na uwagę zasługuje mocna wyprzedaż LPP i CCC – czy jest to tylko chwilowa korekta, złapanie przez inwestorów oddechu? Czy może dyskontowanie kolejnych potencjalnych obostrzeń w Polsce? Uwagę przykuwają jednak banki, gdzie wciąż dominuje strona popytowa.

Znacznie lepiej wypadli dziś mniejsi emitenci, a euforia znów było widoczna w przypadku tzw. spółek covidowych. Przede wszystkim błyszczał duet Mercator Medical i Biomed-Lublin. Choć mWIG40 znalazł się dziś na krótką chwilę poniżej punktu odniesienia, słabości nie było już widać w przypadku sWIG80, który przez całą sesję pozostawał na solidnym plusie. Tymczasem na rynku amerykańskim Russell 2000 w ciągu ostatnich dwóch tygodni radził sobie znacznie lepiej od S&P 500 czy technologicznego Nasdaq’a.

Indeks WIG20 zakończył sesję 0,44% niżej, mWIG40 wzrósł o 0,46% natomiast sWIG80 dodał 1,47%.

Łukasz Pachucki

Warto zobaczyć również: 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here