Naga MarketsPodczas dzisiejszej sesji na rynku akcji możemy obserwować względny optymizm, pomimo kolejnych gorszych odczytów ze Stanów Zjednoczonych, główne indeksy giełdowe na świecie są notowane nieznacznie poniżej wczorajszego zamknięcia. W piątek inwestorzy czekali głównie na dane z rynku pracy w USA. Te okazały się fatalne, zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wyniosła minus 701 tysięcy, przy prognozie zakładającej spadek jedynie o 100 tys.


Wall Street jedynie ze skromną stratą

Niemniej biorąc pod uwagę, że ankiety na podstawie których były sprowadzane dzisiejsze dane były zbierane do 12 marca, i nie uwzględniały aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającą się w coraz szybszym tempie pandemii koronawirusa w USA, w przyszłym miesiącu możemy spodziewać się jeszcze dramatyczniejszych odczytów. Warto zaznaczyć, że w ciągu zaledwie dwóch ostatnich tygodni, pracę w Stanach Zjednoczonych straciło blisko 10 milionów osób. Liczby te mogą przerażać, ponieważ jest to już więcej niż podczas ostatniego kryzysu w latach 2008 – 2009, a liczby te z dużym prawdopodobieństwem będą większe już najbliższej przyszłości.

Nieco może więc zastanawiać sytuacja na Wall Street gdzie po godzinie 17:30, przecena sięga jedynie nieco ponad 1%. Do końca dnia rynki mogą utrzymywać się w lokalnej konsolidacji, jednak z drugiej strony niewykluczone są też nieco większe ruchy tuż przed zamknięciem dnia, inwestorzy mogą się bowiem pozbywać pozycji przed weekendem.

WIG20 kończył dzień na plusie

GPW pozytywnie wyróżnia się na tle naszych zachodnich sąsiadów. Indeks dwudziestu największych spółek kończy dzisiejszą sesję na 1% plusie, podczas gdy chociażby niemiecki DAX zamyka się 0,6% niżej. Większa przecenę notowały dziś londyński FTSE (-1,5%), francuski CAC40 (-1,6%), czy włoski FTSE MIB (-2,06%). Warto tutaj dodać, że opublikowany dziś wskaźnik PMI dla usług we Włoszech wypadł na poziomie 17,4 pk., przy oczekiwaniach wynoszących 22,5 pkt i poprzednim odczycie wynoszącym 52,1 pkt. Tak duży spadek być może nie jest wielkim zaskoczeniem biorąc pod uwagę sytuację związaną z koronawirusem, niemniej jest to najgorszy wynik od 1998 roku. Dane zapowiadają olbrzymią recesję w tym kraju.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here