Naga MarketsWIG20 kończy dzień na minusie. FW20 kontynuuje obsunięcie kursu po ubiegłotygodniowym odbiciuPoczątek miesiąca wypadł słabo na krajowym rynku. Dla indeksu bazowego WIG20 większość notowanych spółek zakończyła dzień na minusie. Indeks obciążył główne sektor bankowy oraz mocny spadek CYFRPLSAT.

Sektor energetyczny także z widocznymi spadkami

Również sektor energetyczny odnotował znaczące spadki, niewykluczone że ogólne pogorszenie nastrojów wypływa z gorszego niż przed miesiącem odczytu wskaźnika PMI. Na wykresie dziennym FW20 jest kontynuowane obsuniecie kursu po ubiegłotygodniowym odbiciu od górnego ograniczenia blisko 3 miesięcznego kanału bocznego. Zgodnie z tym, bieżące notowania zmierzają w kierunku jego podstawy tj. 1735 pkt. Uwagę zwraca wczorajszy wzrost wolumenu oraz przyrastający od poniedziałku LOP potwierdzający rosnącą presję podażową.

Na diagramie 60-min kurs podąża wyznaczonym wcześniej kierunkiem wybicia z lokalnej konsolidacji. Na podstawie wsp. Fibonacciego z ostatniej korekty wzrostowej poziomy docelowe są określone w pobliżu 1789 i 1745 pkt, pierwszy z nich został już osiągnięty. Wskaźnik RSI w tym interwale osiągnął strefę wyprzedania rynku (<30 pkt.) sugerując wyczerpujący się potencjał do spadków. Za możliwym, wzrostowym odbiciem w odniesieniu do dzisiejszej sesji przemawiałoby zachowanie giełd zagranicznych, gdzie zwłaszcza na rynkach amerykańskich są notowane nowe rekordowego maksima głównych indeksów. Zmiana notowań kontraktów terminowych na czołowe indeksy zachodnie od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here