Naga MarketsWIG20 kieruje się stronę 2200 pkt, wskazuje Michał Palaczyk w sygnałach dniaOstatnie dni przyniosły wyraźnie wybicie górą, indeksu WIG20, z konsolidacji trwającej de facto od początku tego roku. Jak podkreśla Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, wybicie oporu na 2034 pkt było bardzo trudne i w znacznej mierze udało się dzięki pozytywnej postawie spółek sektora bankowego. Z tej wzrostowej fali może skorzystać również mWIG40, który mógłby zbliżyć się do rekordowych poziomów z 2018 roku.

  • WIG20 pokoju kluczowy opór na 2034 pkt i kieruje się w stronę 2200 pkt.
  • Pomogły w tym banki, które w ostatnich dniach dynamicznie zyskiwały na wartości.
  • Na tej fali wzrostowej skorzystać może mWIG40, który mógłby zaatakować poziom 5000 pkt ze szczytów 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 w końcu wybija

– Teraz można stwierdzić, że jest to za nami i że to przebicie jest pewne i klarowne. W związku z tym zaczęliśmy już próbować oszacować dokąd dojdzie piata fala ruchu wzrostowego. Ta pierwsza, z marca zeszłego roku 40%, druga z listopada około 40% i w tej chwili mamy już kilkanaście procent ruchu. Wydaje się, że z takiego absolutnie oczywistego poziomu, że nie zdarzy się nic strasznego na S&P500, to 2200 pkt jest do zdobycia. – wskazuje Michał Palaczyk.

Przebicie kluczowym oporów, pomimo niesprzyjającej relacji USD/PLN, było możliwe w znacznej mierze dzięki spółkom sektora bankowego, które wchodzą w skład indeksu, czyli PKO BP, Pekao SA i Santander. Jak podkreśla Michał Palaczyk, w sygnałach dnia, sytuacja ta jest ciekawa i jednocześnie dość dziwna.

Wszystko za sprawą tego, że ruch wzrostowy banków odbywa się w oczekiwaniu na pozytywny (z punktu widzenia banków) wyrok SN w sprawie frankowiczów. Jednocześnie sami frankowicze również oczekują pozytywnych (tym razem z ich punktu widzenia) wyroku. Co więcej, na tej fali wzrasta również spółka Votum, która bezpośrednio zarabia na pomocy (prawnej) frankowiczom.

Jak dodaje, aktualnie WIG20 znajduje się najwyżej od 13 miesięcy i na chwilę obecną osiągniecie poziomu 2200 pkt wydaje się być jak najbardziej realne. Jedynym (teoretycznym) utrudnieniem może być tutaj potencjalnie Allegro, które w ostatnim czasie jest w nie najlepszej kondycji.

Odzieżówka pomogła wynieść indeks

– Większość indeksów zachowywała się pozytywnie i to kluczowe paliwo wzrostowe, które powodowało przełamanie poziomu 2034, cały czas jest w grze. A obok banków są to spółki dotknięte przez lockdown, jak CCC. – twierdzi Michał Palaczyk.

Choć CCC nie ma (procentowo) dużego znaczenia w WIG20, to jednak można wskazać, że bardzo podobnie zachowuje się również LPP, które ma już blisko 5% udziału w indeksie. Jak podkreśla Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, spółki te (szczególnie LPP) wyraźnie przyczyniły się do ataku na 2030 pkt.

invest
WIG20 kieruje się stronę 2200 pkt, wskazuje Michał Palaczyk w sygnałach dnia
Notowania spółki LPP (05.2020 – 05. 2021). Źródło: Comparic.pl

W przypadku LPP od połowy kwietnia widać bardzo mocny wzrost notowań, który od początku maja tylko przyśpieszył.  Przed weekendem majowym wycena odzieżowego potentata wyniosła 9800 zł, natomiast już w środę 5 maja przebił on poziom 10 000 zł. Od tego momentu spółka cały czas dynamicznie zyskuje, a aktualna wycena spółki wynosi 11 330 zł, co jest wynikiem historycznym.

mWIG40 zaatakuje 5 tys. pkt?

– Tutaj bardzo podobnie jak na ropie pokazywanej kilka minut temu. Ładne odbicie od linii trendu wzrostowego. To już pokazywałem, zanim to nastąpiło, że taka linia trendu wzrostowego może się pojawić, na podstawie dwóch punktów. Przy takim układzie technicznym na WIG20 bardzo możliwa jest próba ataku na poziomy ze szczytu mWIG40 z 2018 roku na chwile przed aferą GetBack. To były poziomy w okolicach 5 tys. pkt, czyli jeszcze 10% do aktualnych poziomów. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Technicznie wygląda dobrze, obroty są przyzwoite. Tematów jest sporo, a banki z mWIG40 pomagają, szczególnie mBank. – dodaje także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | kryptowaluty informacje | funt | eurusd | dax prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here