Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuRelatywnie 2019 rok był słaby rok polskiej giełdy, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 20 grudnia 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na sytuację polskiej giełdy oraz omówiono notowania spółek KGHMu i mBanku. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


KGHM czarnym koniem 2020 roku?

WIG20 nie prezentuje się najlepiej, chociaż można powiedzieć, że skoro 10 grudnia mieliśmy trochę więcej niż 2000 pkt, a obecnie trochę więcej niż 2100 pkt to poprawa jest.

Widać lekką poprawę, można się cieszyć, że ten poziom 2030 został obroniony i pozostaliśmy w trendzie horyzontalnym. Jednak jak spojrzymy na inne rynki czy tak naprawdę jest się z czego cieszyć? Zostało jeszcze kilka sesji tego roku, a zmienność na pewno będzie spadać. Relatywnie był to słaby rok dla polskiej giełdy. Nawet węgierski Bux odnotował kolejny świetny rok. Myślę, że na polskich spółkach ciąży udział skarbu państwa – dodał Łukasz Wardyn.

KGHM należy do tych słabych spółek. Choć po ostatnim dołku nastąpiła poprawa, kurs pozostaje na poziomie z lipca 2019 roku.

KGHM pozostawał względnie odporny na zawirowania polityczne i może być czarnym koniem w styczniu przyszłego roku. Z kolei mBank pozostaje daleko od maksymalnych notowań, a to przecież jest spółka, która ma być przejęta, co powinno podbić wycenę – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here