Naga MarketsWczorajsza sesja na GPW – pomimo obiecującego początku (przed południem WIG20 rósł o ponad 1%) – ostatecznie zakończyła się spadkami indeksów. WIG20 i WIG spadły -0,5%, mWIG40 -0,4%, a sWIG80 -1,2%. Wśród blue-chipów tracił przede wszystkim KGHM (-4,7%) cierpiący z powodu spadków cen miedzi i srebra oraz banki (indeks WIG-Banki -1,6%), silnie spadało też JSW (-7,2%).

Pozytywnie z kolei wyróżniały się CD Projekt (1,5%), PGNiG (4,1%) oraz Dino (4,0%). Niekwestionowanym liderem wzrostów na szerokim rynku był Biomed-Lublin, który (przy największych obrotach) zakończył sesję na 36% plusie po informacji, że spółka jako pierwsza na świecie ma lek na COVID-19.

Pozostałe indeksy europejskie zakończyły dzień w nieco lepszych nastrojach (DAX wzrósł 0,4%, CAC 0,6%, a FTSE 1,2%), chociaż oczekiwania po silnych wzrostach na początku sesji były z pewnością większe. Nastrojów nie poprawiła także sesja w USA (S&P -2,4%, Nasdaq -3,0%).

W międzyczasie na krajowym rynku trwa oferta publiczna Allegro – jedno z największych IPO w historii naszego parkietu. Dzisiaj rano indeksy w Azji zakończyły sesję spadkami, a kontrakty terminowe na S&P są na lekkim minusie.

Michał FidelusConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrader21 o inwestowaniu w REIT-y. Rosnąca inflacja i Covid-19 ryzykiem dla rynku
Następny artykułPoranny przegląd rynków: Rynek akcji pod presją sprzedających, indeksy pogłębiają straty
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here