Naga Marketsmarcin kiepasWojna handlowa pozostaje rynkowym tematem numer jeden również w bieżącym tygodniu, mogąc nadal powodować wzmożoną zmienność amerykańskiej giełdy oraz dolara amerykańskiego. O konflikcie pomiędzy USA i Chinami oraz o pozostałych najważniejszych wydarzeniach rynkowych bieżącego tygodnia w programie Adama Raka z Comparic24.tv opowiada analityk Tickmill, Marcin Kiepas.


USA i Chiny czują się mocne, obie strony mają jednak sporo do przegrania

Donald Trump komentuje na Twitterze, że to Chiny zerwały umowę handlową i chciały ją renegocjować. Mówi, że USA będzie pobierać od Chin miliardy dolarów w cłach. Jak twierdzi prezydent USA pieniądze pozyskane z opłat celnych zostaną wykorzystane w lepszy sposób.

„Dotychczasowa retoryka rynkowa sugerowała, że umowa zostanie podpisana lada chwila, natomiast zeszłotygodniowe wydarzenia przynoszą zwrot o 180 stopni. Obie strony znajdują się na dobrej pozycji negocjacyjnej, obie mogą jednak również sporo przegrać na obecnym konflikcie. W dużym skrócie, umowa z pewnością zostanie podpisana, jednak najpewniej nie będzie to kwestia tygodni, a raczej miesięcy. Wątpliwe jest, aby cokolwiek zostało wynegocjowane lub podpisane wcześniej niż przed czerwcowym spotkaniem obu prezydentów” – komentuje Kiepas dla Comparic24.tv

Giełdzie ciągle paliwa do wzrostów

Zdaniem Marcina Kiepasa światowe giełdy – w tym przede wszystkim indeks S&P 500, ale i polski WIG20 – nie posiadają obecnie paliwa do wzrostów, przez co presja spadkowa może być kontynuowana.

W długim terminie na ruchy należy patrzeć jednak jak na korektę, a nie typowe załamanie i ostatecznie indeksy powinny odbijać, rysując w drugiej części roku nowe szczyty.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here