Naga MarketsWIG20 i mWIG40 traciły pomimo wzrostów na świecie, Michał Palaczyk (Squaber.com)Pomimo poniedziałkowych wzrostów obserwowanych między innymi na niemieckim indeksie DAX oraz na całej Wall Street, polska giełda realizowała spadki. Tracił indeks WIG20 oraz średnich spółek mWIG40, a najsilniej przeceniane były akcje CCC, mBanku, Banku Millenium, czy też Wirtualnej Polski. Jak zauważa Michał Palaczyk ze Squaber.com, pomimo pozytywnych informacji napływających ze świata na parkiecie przy Książęcej zabrakło popytu, co widać między innymi po słabej kondycji notowania banków.

  • Indeks giełdowy WIG20 spadł o 0,62% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 591,97 pkt w poniedziałek, 27 kwietnia. Z kolei indeks WIG spadł wobec poprzedniego zamknięcia o 0,4% i osiągnął 44 704,71 pkt.
  • W poniedziałek o ponad 30% rosły akcje domu maklerskiego XTB, który zaskoczył inwestorów bardzo dobrymi wynikami za I kw. 2020 r.
  • Indeksy dużych i średnich spółek jednak ostatecznie się osuwały, pomimo optymizmu na zagranicznych rynkach.

GPW: Słabsze wyceny mWIG40 oraz WIG20

Jeżeli chcemy szukać wskazówek odnośnie tego jak ma wyglądać wychodzenie z kryzysu, należy śledzić to co dzieje się w Chinach. Tamtejsze dane pokazują, że proces ten jest o wiele trudniejszy niż się wydaje, a odbudowanie dochodów zajmuje sporo czasu – komentował Palaczyk na antenie Comparic24.tv. W efekcie na rynkach giełdowych dynamiczne odbicie może zostać wstrzymane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inny z ekspertów zajmujący się tematem polskiej giełdy, Radosław Chodkowski, sugerował w poniedziałek, że korekta WIG20 nie przybierze kształtu litery „V”, a raczej litery „U” z bardzo rozciągniętą dolną belką. Faza konsolidacji w przedziale 1300-1600 pkt. może trwać jego zdaniem przez wiele miesięcy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPKO BP pomaga firmom. Kurs poprawia minima z czasu wybuchu pandemii
Następny artykułUSD/JPY z potencjałem do dalszych spadków – analiza dla początkujących
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here