Naga MarketsWIG20 goni Wall Street. Akcje CCC i JSW liderami wzrostówPomimo pozytywnych nastrojów na rynkach giełdowych we wtorek, indeks WIG20 rósł zaledwie o 0,16% pozostając w tyle za głównymi konkurentami, w środę nadrabia jednak straty i rośnie o 1,3%, testując poziom 1758 pkt. Liderem wzrostów nadal pozostają akcje CCC umacniające się o 3,5% oraz JSW rosnące o 2,4% (dane na godzinę 09:02). Po stronie spadkowiczów jedynie PGNiG oraz akcje CD Projekt tracące kolejno 1,11% oraz 0,26%.

  • Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,16% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 1 736,36 pkt we wtorek, 2 czerwca.
  • Obroty na rynku akcji wyniosły 1 249,93 mln zł, a największe zanotował CD Projekt – 188,28 mln zł.
  • S&P 500 zamykał się we wtorek na poziomie 3080,8 pkt., najwyższym od początku marca, za sprawą czego WIG20 również silniej rośnie w połowie bieżącego tygodnia

WIG20 w górę, jednak przy ograniczonej zmienności

Od połowy ubiegłego tygodnia świece rysowane przez indeks WIG20 posiadają bardzo wąskie korpusy, co potwierdza również początek sesji środowej. Co prawda indeks próbuje testować majowe maksima, jednak ma to miejsce bez wyraźniejszej dynamiki ze strony kupujących.

– Z rynkowego punktu widzenia byliśmy świadkami 5-sesji z rzędu, gdzie po wybiciu z zakresu konsolidacji 1550-1670 pkt. rynek nie jest w stanie kontynuować ruchu w górę. Dodatkowo odbywa się to w środowisku wyraźnie mocniejszego PLN. Inwestorzy najpewniej czekają na dalszy rozwój wypadków na rynkach bazowych (głównie SPX) – komentował Konrad Ryczko z DM BOŚ.

WIG20 na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Akcje CCC liderem otwarcia środy i zamknięcia wtorku, JSW również w górę

W środowy poranek liderem otwarcia rynku były akcje CCC zyskujące w pierwszych minutach sesji 3,5% oraz testujące poziomy powyżej 58 zł. Dzięki temu producent obuwia wybija konsolidację rysowaną od marca, domyka lukę bessy sprzed kilku miesięcy i otwiera sobie drogę do dalszej aprecjacji.

Wśród spółek z indeksu WIG20 najmocniej wzrastały akcje CCC, którym pomogła informacja o wzroście dziennego poziomu odwiedzalności centrów handlowych, co stwarza realną szansę na odrabianie strat wywołanych zamrożeniem gospodarki. Pozytywny sentyment do sektora energetycznego przełożył się również na przeszło 8% wzrost notowań Tauronu, którego kursowi zamknięcia niewiele zabrakło do poziomu 2 zł – podsumowywał sesję wtorkową zespół BM Alior Banku

Akcje JSW również kontynuują umocnienie i w środę wybijają poziom 18 złotych, znajdując się na najwyższych poziomach od połowy lutego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here