Naga Markets



Poniedziałkowa sesja nie była pomyślna dla krajowego rynku akcji, który poddawał się zniżce, a w ślad za nim podążały notowania kontraktów terminowych na WIG20. Powodem pogorszenia nastrojów są nawracające obawy o wzrost zachorowań na COVID19 oraz wciąż niepewne szacunki odbicia w globalnej gospodarce w II półroczu.

Rosną obawy o wzrost zachorowań na COVID19

Tymczasem wczorajsza sesja na giełdach amerykańskich wykonała mocną woltę po wieczornym naszego czasu komunikacie FED o zamiarze bezpośredniego kupna obligacji korporacyjnych z rynku budując szeroki i zdywersyfikowany portfel. Będą warunki brzegowe dot. jakości tych obligacji, ale tzw. podejście indeksowe warunkuje że zapewne znajdą się tam również obligacje high yield.

Te artykuły również Cię zainteresują




Wyciskanie rentowności również po tej stronie rynku i w zasadzie pewności posiadaczy że nie stracą na takich papierach, wypchnęła mocno w górę indeksy akcji amerykańskich. Ten optymizm przekłada się na poranne zwyżki kontraktów terminowych na indeksy zachodnioeuropejskie oraz azjatyckie.

Na wykresie dziennym FW20 kurs notuje kolejny znaczący spadek, ale w nieco dziwnym stylu: w piątek niewysoka szpulka, wczoraj świeca doji. Technicznym wsparciem jest uprzednio pokonane kwietniowe maksimum przy wartości 1687 pkt.

Zwracamy uwagę na sygnał sprzedaży z przebicia średniej 15-sesyjnej przez wykres cenowy, również MACD jest bliski przełamania linii sygnalnej. Natomiast na diagramie 60-min wskaźniki na fali ostatniej korekty mocno schłodziły swoje wartości i teraz na RSI są obserwowane pozytywne dywergencje, MACD jest bliski wejścia ponad poziom linii sygnalnej.

Uwzględniając znaczący przypływ pozytywnych nastrojów na rynkach zagranicznych można założyć, że również początek sesji dla FW20 będzie mocno wzrostowy.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw akcje forum | złoty kurs | kurs zl | s&p notowania | btc kurs wykres | dlaczego akcje pgnig spadają |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here