Naga MarketsWtorkowa sesja na krajowym rynku zakończyła się niewielką zwyżką w grupie największych spółek oraz kontraktów terminowych. Na wykresie dziennym utrzymują się wskazania osłabienia wzrostowego impetu.

Kurs zamknięcia odchylił się od poprzedniego o jedynie 9 pkt.

Po ubiegłotygodniowych świecach spadającej gwiazdy i wisielca, kolejne to niskie szpulki. Obniża się zmienność, kurs zamknięcia odchylił się od poprzedniego o jedynie 9 pkt. przy dziennym zakresie wahań jedynie 22 pkt. Od strony analizy wykresu fakt ten można tłumaczyć wywieraną na kurs presją strefy oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bieżące notowania nadal są w obszarze marcowej luki cenowej, której górny przedział to 1750 pkt. OK. 40 pkt. powyżej opór umacnia zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej. Od strony wskaźników AT nie dzieje się nic niepokojącego, RSI pozostaje w strefie neutralnej, na MACD jest aktywny sygnał kupna, wykres cenowy jest ponad przebiegiem średniej 15-sesyjnej.

Na diagramie 60-min jest wyraźnie widoczny, krótkoterminowy trend boczny. Ostanie ekstrema cenowe 1696 i 1765 pkt. określają poziomy sygnalne do ewentualnego wybicia.

Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania przyniosły zwyżkę głównych indeksów, zwłaszcza w Europie Zachodniej. Dodatkowy napływ optymizmu wspierają decyzje o państwowej pomocy dla segmentu motoryzacyjnego.

Również rosną oczekiwania na zwiększenie kwot skupu aktywów przez główne banki centralne. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20.

W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z US o koniunkturze w sektorze usług (wsk. ISM) oraz zamówieniach na dobra trwałego użytku. Poranny odczyt PMI w chińskim sektorze usług wykazuje wzrost wskaźnika do poziomu 55 pkt. z poprzednich 44 pkt.

FW20 w układzie dziennym

invest

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here