Naga MarketsWtorkowe wybicie okazało się trudne do utrzymania na wczorajszej sesji. O ile początek sesji podtrzymywał pozytywne nastawienie i zarówno indeks bazowy, jak i kontrakty terminowe podążały mocnym ruchem w górę, o tyle w drugiej połowie zapał kupujących osłabł.

CD Projekt zaliczył mocny spadek po stronie indeksu bazowego

Po stronie indeksu bazowego mocny spadek zaliczyła mający największych udział w indeksie spółka CDPROJEKT. Był może źródłem napięć były notowania kontraktów terminowych na giełdach amerykańskich, gdzie właśnie do głosu dochodziły futures na indeksy w większej mierze oparte na spółkach „starej ekonomii”, a osłabiał się sentyment na głównych beneficjentach pandemii, czyli spółkach technologicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Należy jednak zaznaczyć, że już po zamknięciu notowań na krajowym rynku rynki amerykańskie ogółem na powrót wykazywały większy optymizm i względem wczorajszego popołudnia bieżące kursy są o ponad 2% wyższe.

Na wykresie dziennym wspomniana wolta w połowie sesji skutkował pojawieniem się formacji spadającej gwiazdy sugerującej osłabienie wzrostowego impetu. O ile wybicie z wcześniejszego trendu bocznego oraz przełamanie zniesienia 50% wcześniejszej fali spadkowej są podtrzymane, o tyle bariera oporu marcowej luki cenowej (1750 pkt.) pozostaje w mocy.

Patrząc jednak na wspomniane zachowanie rynków zagranicznych zagrożenie w postaci spadającej gwiazdy raczej powinno być zanegowane i początek sesji zapowiada się wzrostowo. W dzisiejszym kalendarium pojawi się sporo odczytów, w strefie euro to będą wskaźniki nastrojów, zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców, w USA to będzie raport o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz cotygodniowe podsumowanie o zasiłkach dla bezrobotnych.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here