Naga MarketsZamknięcie tygodnia przyniosło bardzo imponującą zwyżkę na krajowym rynku, który był najmocniejszy w regionie. Po początkowym wzroście w pierwszych godzinach sesji miała miejsce lokalne stabilizacja, po czym po otwarciu rynków amerykańskich uczestnicy naszej giełdy ponownie przystąpili do ofensywy. Kurs FW20 jest już najwyżej od końca lutego.

Wzrostowa świeca marobuzu potwierdza rosnącą siłę popytu, również w niewielkim stopniu napędzaną rosnącą presją na zamykanie krótkich pozycji, o czym tez informuje spadający LOP. Wskaźniki podążające za trendem w pełni podtrzymują sygnał kupna, natomiast szybsze oscylatory ostrzegają, że rynek staje się już zbyt „wykupiony”. W grupie spółek indeksu bazowego większość notowanych podmiotów odnotowała mocne zwyżki. Największy pozytywny wkład do indeksu miały akcje CDPROJEKT, KGHM, DINOPL oraz ogółem banków i segmentu paliwowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na diagramie 60-min jest wyraźnie budowana wzrostowa struktura falowa. Na podstawie ostatniej korekty spadkowej (a dokładniej trendu bocznego) oraz wsp. Fibonacciego najbliższy poziom docelowy jest już blisko przy wartości 1963 pkt. Uwzględniając wskazania wykupienia rynku, również w tym interwale, może to razem sugerować zbliżające się przesilenie, chociaż podobnie jak to miało miejsce na czwartkowej sesji może to mieć bardzo płytki charakter. Na giełdach zagranicznych piątkowa sesja zamknęła się z lekkimi plusami. Nawet słabsze od prognoz dane z amerykańskiego rynku pracy nie zachwiały optymizmem, za którym najprawdopodobniej stoją oczekiwania względem kolejnego planu pomocowego z mocnym zapleczem puchnącego bilansu FED.

Marcin BrendotaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here