Naga MarketsPoczątek grudnia przyniósł niewielką zwyżkę na krajowym rynku. Na poziomie indeksu bazowego istotnie o to zawalczyły akcje CDPROJEKT oraz KGHM. Z mniejszym impetem, ale również na plusie, zakończyły sesję akcje PKNORLEN. Nieznacznie notowania indeksu podbiło wzrostowe odreagowanie poniedziałkowego spadku w sektorze bankowym. W przypadku CDPROJEKT atmosferę podgrzewa mająca mieć miejsce 10 grudnia premiera najnowszej produkcji studia „Cyberpunk 2077”. Z kolei dla KGHM budująco zadziałały dobre odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek przemysłowych ze wskazaniem na Chiny. Notowania miedzi osiągnęły poziom ostatnio widziany przez 7 laty.

WIG20 futures na początku grudnia

Na wykresie FW20 dzienna świeca przybrała postać niewiele znaczącej szpulki bardziej przypominającej spadającą gwiazdę, która wraz z ubiegłotygodniowymi świecami wisielca wskazuje na presję oporu w pobliżu lipcowo – sierpniowych szczytów. Uwagę zwraca zachowanie wskaźnika MACD chylącego się w stronę linii sygnalnej. Na wykresie 60-min kurs instrumentu pozostaje w trendzie bocznym, i z tej perspektywy niewiele się zmienia. Dopiero wyłamanie poza obszar 1820 – 1874 pkt. może być odbierane jako szansa na wykonanie bardziej istotnego wertykalnego ruchu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na giełdach zachodnich utrzymywały się dobre nastroje. Początek miesiąca wspierany wcześniejszymi doniesieniami nt. szczepionek oraz toczącym się w tle procesem wprowadzenia kolejnej tury funduszy ratunkowych pobudzają popyt, tym bardziej że w środowisku zerowych stóp procentowych możliwości inwestycje są dość ograniczone.

Marcin Brendota, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here