Naga MarketsWIG20 (futures): Indeks w obszarze luki bessy z marcaWtorkowa sesja przyniosła mocną zwyżkę na krajowym rynku. Silny optymizm wykazywany na globalnych giełdach nie ominął także Polski. Mocną podbudową były poniedziałkowe odczyty wskaźnika nastrojów gospodarczych dla Niemiec.

Nie tylko niemieccy inwestorzy wskazują optymizm

Ale też inwestorzy w USA przystąpili do dalszej wzrostowej ofensywy wybijając indeks S&P500 ponad linię ostatnich szczytów. Nadal w tle są oczekiwania dynamicznego odbicia globalnej gospodarki i szybkie przywrócenie działalności wytwórczej i usługowej, chociaż nawet i według prognozowanych wskaźników P/E, rynki są obecnie bardzo wysoko wyceniane. Dla krajowych spółek indeksu bazowego większość spółek poddawała się mocnej zwyżce. Silne wzrosty objęły mocno reprezentowany w indeksie sektor bankowy. Ale również i sektor surowcowy, włączając tutaj przetwórców paliw, również zachowywał się dobrze. Największa spółka WIG20 – CDPROJEKT, jest na nowych historycznych maksimach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym FW20 kurs wybija się górą z trendu bocznego w jakim pozostawał od początku kwietnia. Jednocześnie wszedł ponad barierę zniesienia 50% z wcześniejszej fali spadkowej. Obecnie jest w obszarze marcowej luki cenowej, której górna granica to 1750 pkt. Nieznacznie powyżej opór podkreśla zniesienie 61,8% przy wartości 1794 pkt. Na uwagę zasługuje potwierdzenie ruchu ze strony RSI, który również wybił się z kilkutygodniowej konsolidacji. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację cyklicznego podsumowania różnych obszarów gospodarczych w tzw. beżowej księdze FED.

FW20 w układzie dziennym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here