Naga MarketsWIG20 futures: indeks kontynuuje krótkoterminową korektę spadkowąWykazywane zdecydowanie słabsze nastroje na głównych giełdach zachodnioeuropejskich nie mogły pozostać bez wpływu na decyzje inwestycyjne rodzimych inwestorów. W odniesieniu do indeksu bazowego słabo zachowywały się banki, sektor paliwowy oraz handlowy, zarówno dóbr podstawowych jak i wyższego rzędu. Ale przed głębszym tąpnięciem obronił indeks CDPROJEKT z ponad 10% zwyżką cen akcji, którą napędzała wydana pierwsza duża aktualizacja do gry Cyberpunk 2077.

GPW po poniedziałkowej sesji

Mimo że została przyjęta z dużą rezerwą przez graczy to jednak pokazuje, że producent podejmuje wszelkie wysiłki na rzecz poprawy jakości gry próbując przywrócić grę na półkę w sklepie Sony Playstation.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min FW20 kurs pozostaje w kilkudniowym kanale spadkowym, na otwarciu wczorajszej sesji była podjęta próba testowania górnego ograniczenia ale bez powodzenia. Jednakże względem ostatnich dołków pojawiły się pozytywne dywergencje na wskaźnikach RSI oraz MACD sugerujące słabnięcie spadkowego impetu z szansą zwrotu w górę.

Na wykresie dziennym jest kontynuowana krótkoterminowa korekta spadkowa. Kurs zmierza w stronę przedświątecznego dołka 1854 pkt. Wolumen obrotu pozostaje dość stabilny i nie wykazuje istotnego zwiększenia presji podażowej. Wskaźniki AT podążają wraz z kursem, słabo wygląda MACD, który jest coraz bliżej poziomu równowagi.

Na giełdach zagranicznych z jednej strony są pogłębiane spadki na giełdach zachodnioeuropejskich, z drugiej są atakowane nowe szczyty na rynku amerykańskim. Odzwierciedla to problemy z wciąż trwającymi ograniczeniami administracyjnymi w wielu krajach UE zestawione z programem stymulującym w US. Zmiany notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikują neutralne/lekko wzrostowe otwarcie dla FW20.

Marcin Brendota, Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here