Naga MarketsWIG20 futures: FW20 korygował w trakcie wtorkowej sesjiWtorkowa sesja była drugą z rzędu, w trakcie której kurs FW20 korygował się. Notowania kontraktów wystartowały co prawda na plusie z pułapu 2073 i w pierwszej godzinie handlu utrzymywały się nad kreską, jednak w dalszej części sesji nastroje systematycznie pogarszały się, sprowadzając kurs na coraz niższe poziomy.

W efekcie po godz. 15 ustanowiono dzienne minimum na 2025, natomiast w ostatniej godzinie handlu (podobnie jak w poniedziałek) byki zdołały odzyskać kilka punktów i zamknięcie wypadło na 2039 (-1,45%). Dzienny wolumen obrotu był nieznacznie niższy i wyniósł 14,1 tys. sztuk. Wczorajsze kalendarium publikacji było ponownie puste, a zewnętrzne osłabienie na DAX sprzyjało osłabieniu nastrojów na FW20. Krajowy rynek był wyraźnie słabszy niż rynki EM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie kurs cofnął się do pułapu 2027, który stanowi lokalne wsparcie w postaci górnego ograniczenia lokalnej konsolidacji, jaka trwała od 9 grudnia do 5 stycznia. Ponadto rejon ten pełnił uprzednio długoterminowy opór, który w styczniu został pokonany, a zatem obecne cofnięcie należy interpretować w pierwszej kolejności jako ruch powrotny. Byki powinny więc uaktywnić się.

Początek dzisiejszej sesji prezentuje się neutralnie na kontraktach na DAX oraz S&P500, co w kontekście powyższego powinno wspierać stronę kupującą na FW20. Dzisiejszą interesującą publikacją będzie grudniowy odczyt inflacji CPI w USA, opublikowaną o godz. 14:30 (konsensus 1,3% r/r).

Tomasz Kolarz, Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here