Naga MarketsAdam Kiciński, prezes CD Projekt

Środowa sesja przyniosła bardzo duży zastrzyka optymizmu na krajowym rynku, który objął przede wszystkim największe spółki. W grupie WIG20 największy dodatni wpływ wywarły akcje CDPROJEKT, sektora górniczego oraz finansowego (banki i ubezpieczenia). Dla CDPROJEKT nadal mocnym wsparciem są oczekiwania względem debiutu Cyberpunk 2077 planowanego na 10 grudnia.

FW20 wybija linię półocznych maksimów

Z kolei dla KGHM ceny miedzi lekko wyhamowały, ale i tak utrzymują się na poziomie najwyższym od blisko 7 lat. Na wykresie dziennym FW20 kurs wybił się ponad linię ponad półrocznych szczytów. Wysoka wzrostowa świeca przy wzroście wolumenu podpowiada rosnącą presję popyt. MACD obronił sygnał kupna, RSI jest już blisko strefy wykupienia rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min kurs FW20 wybił się górą z 1,5 tygodniowego trendu bocznego. W tej chwili górne ograniczenie 1874 pkt. będzie stanowić pierwszy poziom wsparcia. Na MACD jest obecny sygnał kupna, potwierdzenie zaczyna płynąć także ze strony DMI (wraz ze wzrostem ADX). RSI jest już w strefie wykupienia rynku.

Na giełdach zagranicznych po wczorajszej sesji utrzymywały się bardziej stonowane nastroje powodowane m.in. brakiem porozumienia w USA co do kolejnego pakietu pomocowego. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI dla sektorów usług głównych gospodarek.

Marcin Brendota, BM Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here