Naga MarketsPierwsza sesja tygodnia wypadła neutralnie. Kontrakt na indeks WIG20 zakończył sesję dokładnie na takim samym poziomie co w zeszły piątek. Jest to jednak wynik poniżej oczekiwań, zważywszy na umiarkowanie dobrą sesję na europejskich parkietach. Czy byki zreflektują się we wtorek? Z jednej strony można na to liczyć, jednak nie należy sobie dużo obiecywać, ponieważ mankamentem rynku jest mała aktywność inwestorów i związana z tym niska płynność, co może zniwelować efekt skali wzrostów.


Giełdowy rollercoaster

Na temat poniedziałkowej sesji niewiele można powiedzieć. Wynika to z tego, że rynek nie ruszał się w jednostajnym kierunku, tylko bujał się raz w jedną, raz w drugą stronę. Przyczyną tego stanu są wakacje, które wyłączyły część inwestorów z handlu, przez co trudniej jest wyszukać dominującej strony. Niemniej widać pewną dodatnią korelacją z tym co obserwuje się za zagranicznych parkietach. Wydaje się, że rynek nadal będzie przywiązywał wagę do wydarzeń makro z czołowych gospodarek  świata, ale reakcja rynku na te wydarzenia będzie umiarkowana. Z tego względu jest małe prawdopodobieństwo, aby w najbliższym czasie na GPW doszło do przełomu.

Bez zewnętrznych impulsów

Dzisiaj zapowiada się kolejna spokojna sesja na giełdzie. Sugeruje to pusty kalendarz makro. Zatem otwarcie sesji powinno wypaść neutralnie z lekką przewagą na in plus ze względu na dyskonto jakie dzieli nas do DAXa. Tym samym jest szansa na pozytywne otwarcie, natomiast dalszy przebieg sesji będzie zależeć od tego, czy na Zachodzie dominującą stroną będzie popyt.

WYKRES FW20 – wykres intraday

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

WYKRES FW20 – wykres dzienny


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here