whitebit

WIG20 Flash - zaczyna się trwałe odbicie na CD Projekt? Alior Bank najdroższy od 6 lat. Cyfrowy Polsat z kolejnym odbiciem W dzisiejszym “WIG20 Flash”: co dalej z kursem Kruk? Prognozy dla kurs JSW i analiza akcji LPP. Jak zachowają się notowania WIG20 podczas pierwszych minut handlu na GPW? Sprawdzamy i analizujemy największe spółki warszawskiego parkietu.

WIG20 notowania z mało dynamiczną przeceną

Pierwsza sesja nowego tygodnia na warszawskim parkiecie rozpoczyna się w stonowany sposób, w duchu kontynuacji tendencji z ostatniej sesji. Atmosfera na rynku zdaje się być łagodniejsza, a to z pewnością rezultat ostatnich wydarzeń na Wall Street oraz innych kluczowych rynkach, gdzie obserwowano spadek zmienności.Analizując wykres WIG20, obserwujemy niewielkie, kilkuprocentowe spadki przy umiarkowanej dynamice. Na chwilę obecną wydaje się to być jedynie korektą w ramach ogólnego trendu wzrostowego, a perspektywy na przyszłość wciąż pozostają obiecujące.

Orlen przed szansą na wybicie

Mimo braku wyraźnego przełomu na rynku akcji Orlenu, który od 6 dni pozostaje w wąskiej konsolidacji, w piątek zrobiło się tutaj nieco pozytywniej. Spółce od pewnego czasu brakuje impulsu do decydującego wybicia.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
W piątek światło dzienne ujrzała rekomendacja DM BOŚ. Analitycy akcje spółki wycenili na 90 zł, co daje spory potencjał dalszego wzrostu. Możliwe, że przyczyni się to do wybicia i dalszych wzrostów, gdyż brak reakcji podaży na linii trendu spadkowego jest wstępnym, pozytywnym sygnałem.

Warto zobaczyć: kurs Orlenu atakuje 6 miesięczną linię bessy! Co dalej po wybiciu?

PKO BP blisko poprzednich maksimów

W korekcie spadkowej pozostają spółki z sektora bankowego. PKO BP zaliczyło w ubiegłym tygodniu niemal komplet sesji spadkowych oraz z coraz niższymi minimami.

Mimo tego, dynamika przeceny nie jest duża i sięga około 4%. To relatywnie niewiele jak na skalę ostatniego odbicia. Szansa na zakończenie korekty powinna pojawić się już niebawem, przy poprzednich maksimach hossy w rejonie 51,50 zł.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Cyfrowy Polsat znowu spada

Jeszcze do niedawna wydawało się, że inwestorzy zagraniczny, szukający tanich akcji z WIG20 kierują swoje spojrzenia na Cyfrowy Polsat, jako na jedną z nielicznych spółek, której hossa na GPW kompletnie nie dotyczy.

Teraz wydaje się, że około 8,5% odbicie to wszystko na co stać kupujących. Cena zaczyna wracać do spadków niebezpiecznie zbliżając się do minimów bessy, która pochłonęła już niemal 73% wcześniejszej wyceny.

Autor poleca również:

“WIG20 Flash” to codzienny, błyskawiczny przegląd największych spółek na warszawskim parkiecie. Sprawdzamy kurs głównego indeksu oraz najciekawsze i najbardziej aktywne spółki z WIG20. Analizy i prognozy na najbliższe dni dla największych spółek z GPW.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.