Naga Markets

WIG20 Flash: mocne banki, energetyka i telekomy. Kruk sięga po 400 zł, CD Projekt nadal w góręW dzisiejszym “WIG20 Flash“: 100% spółek zaczyna tydzień od wzrostów. Mocny kurs CD Projekt i notowania telekomów. Kruk osiąga nowe ATH. Dobre nastroje także w energetyce. “WIG20 Flash” to codzienny, błyskawiczny przegląd największych spółek na warszawskim parkiecie. Sprawdzamy kurs głównego indeksu oraz najciekawsze i najbardziej aktywne spółki z WIG20.

Dobre nastroje, jednak obroty dość niskie

Warszawski parkiet rozpoczyna nowy tydzień w dobrych nastrojach. Kurs WIG20 rośnie o ponad 1,50% co jest wyraźnie lepszych wynikiem od szerokiego rynku (około+1% na WIG). Przynajmniej na razie jest to bardzo mocny wynik na tle zagranicy. Niemiecki DAX po porannym wzroście zaczyna się cofać.Poranne wybicie na nowe maksima kontraktów na WIG20 przynajmniej na razie odbywa się przy wakacyjnych obrotach, wyraźnie niższych niż podczas sesji z minionego tygodnia. Jest to element ryzyka i jeżeli zagraniczne giełdy będą spisywały się słabo, popołudnie na GPW może poddać się zewnętrznemu sentymentowi.

wig20

Na razie indeks WIG20 sięga 2050 punktów, psychologiczna bariera 2000 pkt zostaje poważnie naruszona. Ostatnie 10 sesji przynosi mocne rozchwianie rynku, dużą zmienność i nagłe zmiany kierunku. Mimo, że mamy trend wzrostowy, nie jest to stabilny wzrost notowań.

Asseco Poland z drugą identyczną korektą

Około południa 100% spółek w WIG20 jest na plusie. Więcej niż indeks zyskuje obecnie kurs Asseco Poland. Zwyżka sięga około 2,5%.

asseco poland

Dynamika odbicia nie dziwi, gdyż rynek po ostatnich spadkach jest wyprzedany. Podobnie kurs zachowywał się w marcu. Warto zauważyć, że korekty z marca i maja zakończyły się z podobnym zasięgiem.

Kurs Allegro nadal w górę

Poranek udanie rozpoczęły akcje Allegro. Mimo, że dynamika zwyżki nie jest duża, to kurs znalazł się na najwyższym poziomie w trwającej od 26 maja próbie zakończenia korekty.

allegro

Właśnie dość niska dynamika odbicia budzi obawy o to, że nie pojawi się druga fala spadkowa. Takie ryzyko znacząco wzrosłoby, gdyby szeroki rynek wykonał zwrot na południe.

Zobacz także: Co jest grane na GPW: akumulacja na kursie JSW? KGHM i CD Projekt w kierunku linii bessy. Re-test na akcjach LPP, Synektik blisko ATH. Kurs mBanku bliski otwarcia drogi do 400 zł

CD Projekt pokazuje moc

Mocniejszy niż indeks jest w południe kurs CD Projektu. Notowania spółki rosną o 2% i wychodzą na nowe maksimum trwającej od 12 kwietnia zwyżki.

cd projekt

Po przełamaniu oporu przy 125 zł, kurs nie miał problemów po domknięciu luki w rejonie 130 zł. Technika wskazuje więc na kontynuację zwyżki z kolejnym celem przy linii bessy, a więc w okolicach 138-139 zł.

Cyfrowy Polsat broni kluczowego wsparcia

Jednym z silniejszych walorów wśród dużych spółek jest dzisiaj Cyfrowy Polsat. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że strefa wsparcia przy 15,60 zł upadnie. Teraz kurs mocno od niej odbija.

cyfrowy polsat

Podczas ostatniej sesji maja kurs odnotował 10 letnie minima. Po tym jednak doszło do wzrostu. Na mocno wyprzedanym rynku dochodzi do gwałtownego odbicia w górę. Jeżeli nastroje na szerokim rynku nie ulegną pogorszeniu, docelowym miejscem dla kupujących może być linia bessy w rejonie 17,50 zł.

Kruk z nowym ATH!

Mocny jest dzisiaj kurs windykacyjnego Kruka. Spółka rośnie o ponad 3%, kończąc okres konsolidacji i wychodząc na nowe maksima trendu wzrostowego.

Patrząc z szerszej perspektywy, widać że spółka osiąga historycznie wysokie poziomy. Czekamy na przełamanie 400 zł i z dużym zaciekawieniem będziemy obserwować zachowanie kursu w tym rejonie.

Podobnie na Grupie Kęty

Podobnie spisuje się kurs Grupy Kęty. Spółka zdaje się kończyć okres konsolidacji. Ruch boczny wskazuje na słabość po stronie podaży.

grupa kęty

Tutaj obroty już po kilku godzinach handlu są całkiem spore, co nadaje ważności wybiciu. Kolejny przystanek mamy na poprzednim szczycie w rejonie 604 zł. Po za obrotami, warto zwrócić uwagę na pozytywny sygnał na wskaźniku siły względnej.

Santander Bank w stronę 4 letnich maksimów

Najmocniejszy wśród spółek z sektora bankowego jest Bank Santander. Mimo, że i tutaj brakuje na razie wyższych obrotów, kurs wyraźnie wzrasta.

santander

Patrząc z szerszej perspektywy, najbliższym oporem są okolice 394 zł czyli około 4 letnie maksima.

Warto zobaczyć: Po sesji: zwrot na kursie dolara, notowania złota coraz wyżej, kurs PLN zaczyna się bronić. Kolejne zagrania i otwarte pozycje

Orange przy linii korekty

Bliski wybicia linii korekty jest kurs Orange. Spółka pokazuje siłę relatywną na tle otoczenia i cały czas pnie się w górę.

orange

Ostatnia korekta zakończyła się zaledwie na najbliższym, możliwym wsparciu czyli poprzednich wierzchołkach. Wybicie linii korekty powinno zachęcać rynek do kontynuacji wzrostów i sięgnięcia po nowe maksimum trendu.

Kurs PGE w kierunku kluczowego oporu

W dobrych nastrojach sesję zaczyna także sektor energetyczny. Kurs PGE zyskuje 3,70%, a obroty już teraz są wyższe niż w całej sesji z minionego poniedziałku.

pge

Technika sugeruje możliwość podejścia pod kluczową strefę oporu w rejonie 7,70-7,80 zł.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.