whitebit

WIG20 Flash - zaczyna się trwałe odbicie na CD Projekt? Alior Bank najdroższy od 6 lat. Cyfrowy Polsat z kolejnym odbiciem W dzisiejszym “WIG20 Flash”: co dalej z kursem KGHM? Prognozy dla kurs Dino i analiza akcji Orlen. Jak zachowają się notowania WIG20 podczas pierwszych minut handlu na GPW? Sprawdzamy i analizujemy największe spółki warszawskiego parkietu.

WIG20 notowania w dobrej formie

Środowy poranek przynosi umiarkowane otwarcie na WIG20. Obserwujemy uspokojenie nastrojów, które w początkach tygodnia zaczęły być nieco nerwowe, kiedy to pojawiły się sygnały zainteresowania realizacją zysków z niedawnych wzrostów.Wspierającym czynnikiem dla rynków wschodzących, w tym także dla GPW, jest dynamiczny wzrost chińskich akcji po niedawnej dużej przecenie. Główną przyczyną tego odbicia jest zaangażowanie ze strony rządzących, którzy wspierają wzrosty na tamtejszych giełdach.

Analizując wykres WIG20, wydaje się, że realnym scenariuszem jest ponowne zbliżenie się do maksimów hossy w rejonie 2380 punktów z próbą wybicia tego oporu.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Orlen walczy o wybicie

Zobaczmy co ciekawego dzieje się na poszczególnych spółkach z grona WIG20. Wczoraj Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy miał Orlen, już wcześniej jednak zapadła decyzja o zmianie prezesa spółki.

Nie wydaje się aby miało to większy wpływ na kurs. Zmiany kadrowe w tego typu spółkach mają miejsce po każdej zmianie władzy. Kurs Orlenu próbuje przełamać półroczna linię bessy. Byłby to mały sukces popytu, gdyż wyżej mamy nagromadzenie wcześniejszych szczytów i w strefie 67-69 zł podaż może mieć zwiększone szanse.

Warto zobaczyć: Ponad ćwierć miliarda euro odszkodowania dla spółki z GPW? Inwestorzy coraz bardziej w to wierzą!

KGHM odporny na spadki cen miedzi?

Od kilku dni mamy dość gwałtowny spadek kontraktów na miedź. Rynek miedzi wyraźnie słabnie, za co odpowiada także mocny kurs dolara. To szybko przekłada się na spadki na KGHM.

Patrząc na wykres, widać jednak, że skala przeceny na miedzi jest większa niż na akcjach KGHM. Wydaje się zatem, że kurs KGHM może skutecznie powalczyć o kolejne odbicie, jeżeli przecena dotarłaby aż na kluczowe wsparcie przy 105 zł.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Dino zatrzymane na linii bessy

Kolejny raz nie udaje się przełamać linii bessy na wykresie akcji Dino. Spółka w błyskawicznym tempie odrobiła spadki jakie pojawiły się po słabszych wynikach Biedronki.

Test linii bessy zapowiadał się obiecująco, jednak to podaż zaczyna grać pierwsze skrzypce. Od dwóch dni mamy wyraźną reakcję podaży i kurs zawraca. Teraz duże znaczenie będzie mieć skala cofnięcia. Im będzie płytsze i mniej dynamiczne, tym większe szanse na szybkie ponowienie ataku na linię.

Autor poleca również:

“WIG20 Flash” to codzienny, błyskawiczny przegląd największych spółek na warszawskim parkiecie. Sprawdzamy kurs głównego indeksu oraz najciekawsze i najbardziej aktywne spółki z WIG20. Analizy i prognozy na najbliższe dni dla największych spółek z GPW.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.