whitebit

WIG20 Flash - zaczyna się trwałe odbicie na CD Projekt? Alior Bank najdroższy od 6 lat. Cyfrowy Polsat z kolejnym odbiciem W dzisiejszym “WIG20 Flash”: co dalej z kursem Kruk? Prognozy dla kurs JSW i analiza akcji LPP. Jak zachowają się notowania WIG20 podczas pierwszych minut handlu na GPW? Sprawdzamy i analizujemy największe spółki warszawskiego parkietu.

WIG20 notowania ze stabilizacją

Wczorajsza sesja na warszawskim parkiecie miała mieszany przebieg. Choć dzień rozpoczął się z pozytywnym nastawieniem, kolejne godziny handlu sprowadziły indeks WIG20 w rejon poziomu otwarcia sesji. Pomimo niższej zmienności utrzymuje się wzrostowy kierunek, a brak wyraźnej reakcji podaży wskazuje na szansa szybkiego zakończenia korekty.Analiza wykresu dziennego WIG20 ukazuje zatrzymanie się kursu na poziomie poprzedniego maksimum hossy. W kontekście wyraźnego trendu wzrostowego, dobrej sytuacji na rynkach bazowych oraz ostatniego mocnego odbicia na akcjach chińskich, można przypuszczać, że większe szanse należą do scenariusza kolejnej próby wybicia na nowe maksima po zakończeniu obecnej, płytkiej korekty.

Kruk przy linii trendu

Zobaczmy co ciekawego dzieje się na poszczególnych spółkach wchodzących w skład indeksu WIG20. W bardzo ciekawym układzie technicznym znajduje się kurs Kruka.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Spółka, która podlega hossie sięgającej wzrostu o 123% od jesienie 2022 roku, po korekcie oscyluje w rejonie linii trendu. Wybicie z konsolidacji powinno zatem wskazać kierunek. Taki układ i dobre nastroje na rynkach bazowych, większe szanse dają scenariuszowi z wybiciem w górę.

Warto zobaczyć: Czas rozstrzygnięć dla JSW! Czy uda się wybić górą z kanału spadkowego?

LPP najmocniejsze w WIG20

Wczoraj akcje LPP były najmocniejsze w całym WIG20. Spółka od ostatniej sesji stycznia odbija o ponad 12%. Czy wracamy zatem do szerszej hossy?

Na razie na to pytanie nie można odpowiedzieć twierdząco. Szanse na to rosną, ale kurs może teraz zawrócić i pojawi się trzeci niższy wierzchołek. Mimo wszystko, w dłuższej perspektywie prognozy pozostają optymistyczne. Trend jest silnie wzrostowy, a korekta relatywnie niewielka.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Co dalej z notowaniami JSW?

Nadal brakuje rozstrzygającego ruchu na akcjach JSW. Spółka mocno zyskała po zaskakującej rekomendacji, w której jej akcje wyceniono aż na 90 zł.

Po odbiciu o 17% kurs zatrzymał się na górnej krawędzi kanału spadkowego, a całość odbicia jest relatywnie podobna skalą i dynamiką do poprzedniej korekty wzrostowej. To co pozytywne, to brak reakcji podaży. To zwiększa szanse na wybicie górą i ruch na poprzedni szczyt w rejonie 45,50 zł.

Autor poleca również:

“WIG20 Flash” to codzienny, błyskawiczny przegląd największych spółek na warszawskim parkiecie. Sprawdzamy kurs głównego indeksu oraz najciekawsze i najbardziej aktywne spółki z WIG20. Analizy i prognozy na najbliższe dni dla największych spółek z GPW.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.