Naga MarketsWIG20 dalej w trendzie wzrostowym, natomiast KGHM może przetestować 182 złWIG20 pozostaje w wakacyjnym nastroju oraz utrzymuje trend wzrostowy, notując w trakcie dzisiejszej sesji wzrost o blisko 0,5%. Jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, potencjalnym problemem dla indeksu może być zamieszanie związane z ustawą medialną. Jednocześnie wskazuje on, że KGHM już wkrótce może przetestować poziom 182 zł.WIG20 pozostaje w trendzie wzrostowym

– WIG20 dzisiaj lekka korekta, natomiast też nie należy przywiązywać do tego jakiejś specjalnej uwagi, ponieważ a) obroty są cały czas żenujące, b) rynek jest w poważnej fazie wakacyjnej, c) dziś był niewielki ruch na kontraktach terminowych, d) wciąż jesteśmy nad linią trendu wzrostowego, e) w zeszłym tygodniu pokonaliśmy poprzednie rekordy tego układu wzrostowego, dotarliśmy do poziomu 2300 pkt. – wskazują Michał Palaczyk.

– Czy mamy coś po stronie spadkowej? a) trochę słabsze wyniki PKO BP niż oczekiwania rynku, b) słabe notowania KGHM-u, a te dwie spółki, które były w punktach a i b to są najważniejsze spółki w indeksie WIG20, c) Allegro wygląda niezbyt dobrze. No i w zasadzie pod tym kątem suma punktów na spadki się kończy. – dodaje także.

Kolejnym potencjalnym punktem słabości jest również problematykę ustawy medialnej (tzw. lex TVN), która według wielu analityków uderza w stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, co przekłada się na słabość złotówki względem dolara amerykańskiego.

WIG20 dalej w trendzie wzrostowym, natomiast KGHM może przetestować 182 zł
Notowania indeksu WIG20 dnia 17.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszej sesji WIG20 notuje nieznaczny wzrost swojej giełdowej wartości. Indeks zyskuje obecnie 0,45%, co oznacza wzrost o 10,18 pkt względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 2 282,10 pkt. Obecna wycena indeksu wynosi więc równo 2 292,28 pkt.

– Podsumowując, na ten moment technicznie WIG20 wygląda dobrze. Należy obserwować jak będzie reagował kapitał, który powraca z wakacji. Dzień po dniu, po 25 sierpnia, pewne będą rosły obroty na WIG20 i to będzie ten pierwszy czynnik. – sumuje Michał Palaczyk.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

invest

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

KGHM spadnie do 182 zł?

– Miesiąc temu bardzo ładnie to technicznie wyglądało. Sygnalizowałem, że może pojawić się korekta pro wzrostowa. 2 tygodnie temu odwoływałem ją przy poziomach w okolicy 195 zł za akcję. I wspominałem, że jednak prawdopodobnie będzie nas czekała jakaś solidniejsza korekta. Jeszcze raz sprawdzimy poziomy w okolicach 182 zł, a wcześniej 188 zł. podkreśla Michał Palaczyk.

– Dziś już na tych poziomach jesteśmy i nic nie wskazuje na to, by te poziomy miały się ostać. Prawdopodobnie jesteśmy tu na chwilę i sprawdzimy jeszcze niższe poziomy, rzeczone 182 zł na akcję. Czy w tym tygodniu? Jeżeli miedź będzie spadała w takim tempie jak na dzisiejszej sesji, to jeszcze w tym tygodniu, natomiast tego nie wiem, więc warto mieć ten scenariusz na cały sierpień. – dodaje także.

WIG20 dalej w trendzie wzrostowym, natomiast KGHM może przetestować 182 zł
Notowania spółki KGHM dnia 17.08.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie dzisiejszej sesji KGHM notuje wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 1,25%, co oznacza wzrost o 2,35 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 187,60 zł. Aktualnie inwestorzy płaca więc za walor równe 189,95 zł, choć początkowo przez pierwsze godziny spółka zniżkowała nawet poniżej 187, po czym po godzinie 11 do głosu doszły byki.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: fp markets | notowania stalprodukt | btc prognozy | gpw | dino akcje opinie | kurs euro kantor | ten square games akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here