Naga MarketsGPW: Notowania krajowych blue chips wypadły z długoterminowego trendu wzrostowego

W pewnym stopniu mógł się do tego przyczynić deweloper Evergrande. Właściwie rzecz ujmując chodzi o zaniepokojenie inwestorów kolejnymi nakazami chińskich władz. Wezwały one bowiem właściciela spółki do pokrycia bieżących zobowiązań z osobistego majątku. Jeśli jednak przyczyną spadków w środę jest taka informacja, to sądzę, że jest ona zdecydowanie przesadzona.

Faktem jest jednak to, że apetyt na ryzyko wyraźnie przygasł. Niemiecki DAX traci 0,3 proc., a futures indeksu CAC40 cofa się o 0,2 proc. Podobnie zniżkuje FTSE100 oraz hiszpański IBEX35.Notowania instrumentu PL20, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu PL20, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Najgorzej z dużych parkietów radzi sobie GPW. Indeks WIG20 cofa się w środę o ponad 1,2 proc. Pod kreską znalazła się zdecydowania większość walorów, a w przypadku niemal połowy spadek przekracza 2 proc. Najsilniej przeceniane są papiery Dino oraz CCC, około 3 proc.

Notowania krajowych blue chips wypadły z długoterminowego trendu wzrostowego. Poprzednie w takich sytuacjach kojąco działała linia 55-sesyjnej średniej kroczącej. Gdyby podobnie miało się stać również teraz, to zasięg korekty wypada w okolicy 2350 pkt.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here