Naga MarketsZakończenie tygodnia i miesiąca przyniosło kontynuację spadków na krajowym rynku. Indeks WIG20 był pod silnym wpływem zniżki głównie dwóch spółek: ALLEGRO i CDPROJEKT. Dla FW20 po wyraźnie słabszym otwarciu implikowanym porannymi spadkami kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie, kurs przy niewielkim rozchwianiu w trakcie sesji pozostał na tym poziomie niemal do zamknięcia.

FW20: notowania sięgnęły strefy wsparcia – 1500 pkt.

Na wykresie dziennym notowania sięgnęły strefy wsparcia (1500 pkt.), lub tez poziomu docelowego, określonego wsp. 2,618 z lokalnej korekty wzrostowej na przełomie września i października umocnionego nieco niżej zniesieniem 61,8% z wcześniejszej marcowo – lipcowej fali wzrostowej.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wysokie obroty przy obniżonym kursie nadal wskazują na wysoką presję podaży, ale tez kształty piątkowej świecy (szpulka) blisko strefy wsparcia może sygnalizować zbliżające się odreagowanie. RSI zbliża się do podstawy wielomiesięcznego kanału spadkowego.

Na wykresie 60-min uwagę przede wszystkim zwracają rozbudowane, pozytywne dywergencje na RSI i MACD sugerujące przynajmniej chwilowe osłabienie spadkowego impetu. Poranna zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

W USA trwają intensywne prace w zakresie nowego pakietu stymulującego, którego eksperci szacują wartość na kwotę blisko 1,9 bln USD. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na globalne odczyty wskaźników PMI. Marcin Brendota

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here