Naga MarketsWIG20 bez szans na kolejny mocny ruch wzrostowy? Komentuje Michał PalaczykW trakcie wtorkowej sesji WIG20 przetestował kluczowe poziomy na 2060 pkt, o których mówił Michał Palaczyk na antenie Comparic24. Wzrostów nie udało się utrzymać, a indeks wrócił zasadniczo do punktu wyjścia. Jednocześnie mocno tanieją akcje CD Projekt, który opublikował słabe wyniki finansowe za 1 kwartał.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 przetestuje 2060 pkt

– Co na ostatniej sesji miesiąca zdarzyło się na polskiej giełdzie? Lekki górny cień, gdzie pocałowaliśmy górne ograniczenie takiego szerokiego klina całej tej hossy, która możemy wyrysować na obecnych poziomach ze wzrostów notowanych jeszcze od dołka z marca 2020. To nie oznacza, że rozpoczęły się spadki, to raczej oznacza, że jesteśmy na tyle istotnym miejscu, że w najbliższym czasie możemy zacząć kształtować jakąś ważną strukturę w okolicach lokalnych szczytów. – wskazuje Michał Palaczyk.

Dodaje on także, że na obecne poziomy nie są tym lokalnym szczytem, a droga otwarta jest do sprawdzenia poziomów 2260 pkt, oraz tego jak wtedy zachowa się podaż (i popyt). Niemniej w czerwcu wygaszane będą kontrakty terminowe i tam handlowana będzie kampania wrześniowa. Zasadniczo okres wakacyjny uważany jest za „nudny” i mniej dynamiczny, dlatego też szansa na spektakularne wzrosty w najbliższym czasie jest ograniczona.

Jak słyszymy na Comparic24, na ten moment najmocniejsze w indeksie cały czas są spółki pro wzrostowe, czyli m.in. KGHM, sektor bankowy (który dalej posiadanie delikatnie pozytywny sentyment), czy też sektor paliwowy, który zyskuje na ostatnich wzrostach notowań ropy naftowej.

Indeks nie utrzymał wzrostów

Przedstawiona powyżej prognoza została opublikowana na kanale Comparic24 po wczorajszej sesji. Warto więc przyjrzeć się dzisiejszym notowaniom głównego indeksu na warszawskim parkiecie. Przed godziną 15 indeks znajduje się na plusie, zyskują 0,13% i osiągając wartość 2 236,36 pkt.

WIG20 bez szans na kolejny mocny ruch wzrostowy? Komentuje Michał Palaczyk
Notowania indeksu WIG20 dnia 1.076.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie pierwszych 15 minut notowań indeks znajdował się zasadniczo pod kreską, jednak zaraz potem rozpoczął on bardzo silny ruch wzrostowy, dzięki któremu WIG20 dobił do 2266,70 pkt o godzinie 11:00. Tak jak wskazywał Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, poziom ten okazał się kluczowy. Indeks nie utrzymał jednak wzrostów, czego efektem była systematyczna utrata na wartości.

CD Projekt powraca do spadków?

– Tutaj wielu upatrywało koniec trendu spadkowego, co też mocno odbiło się na różnych forach. Również jakimiś wspólnymi wręcz zakupami. Natomiast ten 180 zł poziom, o którym wielokrotnie mówiłem w squaberze i sygnałach dnia zrealizował się i praktycznie tylko parę złotych wyżej byliśmy i te szczyty nie dotarły nawet do 190 zł. No i w tej chwili zrealizował się 20% potencjał wzrostowy. Przed nami prawdopodobnie test poziomu 160 zł i raczej powrót do gorszego segmentu w gamingu. – twierdzi Michał Palaczyk na antenie Comparic24.

invest

Mocny uderzeniem w notowania spółki okazały się wyniki za 1 kwartał 2021 roku. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 32,49 mln zł, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej oczekiwań rynku. Ekonomiści oczekiwali bowiem, że spółka mogła zarobić nawet 3-krotnie więcej, a w samym 2020 1 kwartał dodał do kasy spółki 91,98 mln zł. Więcej na temat wyników za 1 kwartał mogą państwo przeczytać tutaj.

WIG20 bez szans na kolejny mocny ruch wzrostowy? Komentuje Michał Palaczyk
Notowania spółki CD Projekt dnia 1.06.2021. Źródło: Comparic.pl

Bezpośrednim efektem słabych wyników jest mocno przecena akcji gamingowego giganta. Aktualnie notowania CD Projekt tracą 13,46 zł na akcji, co oznacza spadek o 7,98%. Obecnie za walor inwestorzy płacą 155,30 zł, podczas gdy wczoraj spółka zamknęła się na poziomie 168,74 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda lotos | akcje 11bit | akcje alior | kurs ropy naftowej | gpw pgnig | dow jones | akcje azoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here