Naga Markets

WIG20 bez sił na wybicie. JSW okazją na wzrosty? Komentuje Marcin TuszkiewiczW trakcie piątkowej sesji WIG20 notuje spadek o ponad 1,4%. Traci również górnicze JSW, które wczoraj zanotowało wyraźne wzrosty. Jak wskazuje Marcin Tuszkiewicz, na antenie Comparic24, przyszłość polskiej gospodarki jawi się obecnie w ciemnych barwach, co pokazuje chociażby wskaźnik PMI.WIG20 bez sił na wybicie

W trakcie piątkowych notowań WIG20 notuje spadek swojej giełdowej wyceny. Indeks traci obecnie 24,44 pkt, co oznacza spadek o 1,44% względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 1699,68 pkt. Aktualnie WIG20 wyceniany jest przez inwestorów na równo 1675,24 pkt.

– Jeżeli chodzi o WIG20, tutaj warto zaobserwować, że brakuje siły do odbicia. Cały czas rynek ma problem z pokonaniem 1742 pkt. Inaczej mówiąc, bardzo wąska konsolidacja, giełdy zachodnie dość mocno odbiły, Polska nie jest w stanie. – wskazuje Marcin Tuszkiewicz.

WIG20 bez sił na wybicie. JSW okazją na wzrosty? Komentuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania WIG20 w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Jak słyszymy na antenie Comparic24, negatywne nastroje na polskiej giełdzie nie są jednak oderwane od fundamentów. Przyglądając się wskaźnikowi PMI zauważyć można, że Polska znajduje się niemalże na samym końcu, z wynikiem 42,1 (wartości poniżej 50 są uważane za negatywne nastroje).

JSW w dół o ponad 2,5%

– JSW jest cały czas w ruchu spadkowym. Dopiero wybicie 53,48 zł załamie ten trend spadkowy i otworzy drogę dalej. Tutaj można by było się przyczaić, bo to wygląda dość ładnie, ale jeszcze nie uważam, żeby tutaj były bardzo silne wskazówki do wzrostów. – podkreśla Marcin Tuszkiewicz.

W trakcie piątkowych notowań JSW notuje spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie 1,40 zł, co oznacza spadek o 2,55% względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 55,00 zł. Aktualnie JSW wyceniane jest przez inwestorów na równo 53,56 zł.

WIG20 bez sił na wybicie. JSW okazją na wzrosty? Komentuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania JSW w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Warto wskazać, że jeszcze pod koniec marca 2022 roku wycena JSW zbliżała się do 80 zł za walor, jednak kolejne tygodnie przyniosły korektę poniżej 70 zł za walor, a początkiem lipca spółka cofnęła się w rejon 50 zł za walor.

XTB

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: theppro co to jest | biomed giełda | dow j | pko akcje kupno | cyfrowy polsat akcje wykres | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kurs ethereumŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here