Naga MarketspgeSpółki z branży wydobywczej omawiane w zeszłym tygodniu zatrzymały swoje spadki, najlepiej zachowała się Bogdanka. Tym razem pod lupę wzięte zostały spółki energetyczne, które mocno odbiły w bieżącym tygodniu, na fali publikowanych wstępnych raportów. Prawdopodobnie negatywny sentyment utrzymujący się na giełdach dodatkowo motywuje do inwestycji w spółki defensywne. Energetyka wciąż jest relatywnie tania, pomimo swoich niepewności i nadchodzących inwestycji. 


WIG20 bez optymizmu, energetyka z najsilniejszą korektą

Indeks WIG20 zatrzymał się na ważnym poziomie wsparcia i jak na razie nic nie wskazuje, że ma zamiar od niego odbijać. Chociaż sektor energetyczny po rozrysowaniu wielomiesięcznych minimów stara się korygować, co widać między innymi po akcjach  PGE i Tauronu, to benchmarkowi największych dwudziestu polskich spółek nadal brakuje wyraźnego paliwa do wzrostów.

Na szczegółowe omówienie sytuacji technicznej głównych spółek energetycznych GPW zapraszam do poniższego materiału emitowanego w czwartek w Comparic24.tv:

Warto zauważyć także spółkę PGNiG, która uległa ponad 40% przecenie od swoich ostatnich szczytów. Aktualnie następuje moment decyzyjny. Jeżeli nawet spółka nie miałaby wrócić do trendu wzrostowego, to większe odreagowanie wisi w powietrzu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here