Naga MarketsRadosław Chodkowski, autor bloga finansowego Humanista na Giełdzie
Radosław Chodkowski, autor bloga Humanista na giełdzie

W przypadku koronawirusa wiele negatywnych informacji zostało już zdyskontowanych przez polską giełdę i indeks WIG20, w związku z czym nie powinno dojść do pogłębienia marcowych dołków, a raczej do wydłużonej konsolidacji w okolicach obecnych poziomów, uważa Radosław Chodkowski, autor bloga Humanista na Giełdzie. Podczas połączenia internetowego ze studiem Comparic24.tv sugerował, że indeks polskich blue chipów po ewentualnej korekcie spadkowej będzie przesuwał się w przedziale 1300-1600 pkt.

  • GPW może jeszcze spadać, ostateczny dołek został jednak rozrysowany, uważa Chodkowski
  • Polskie spółki i główne indeksy czeka wydłużona faza konsolidacji, na obecnych, długoterminowych minimach
  • Zdaniem „Humanisty na Giełdzie” negatywne skutki koronawirusa nadal mogą odczuć deweloperzy oraz spółki związane z rynkiem nieruchomości

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 czeka długa konsolidacja na obecnych poziomach?

Chodkowski jest zdania, że rynek nie powróci do silniejszej deprecjacji, jednocześnie nie zakłada też scenariusza odbicie w kształcie litery „V”. O wiele bardziej prawdopodobna ma być odbicie w kształcie litery („U”) z wydłużonym okresem konsolidacji na dotychczasowych minimach.

Dużo negatywnych informacji jest w cenie i zaczynają pojawiać się pierwsze pozytywne dotyczące ozdrowień oraz programów stymulujących gospodarkę. Jest szansa na pogłębienie minimów, jednak perspektywa ruchu bocznego jest scenariuszem, w który celuje. Oczekuję korekty spadkowej i stabilizowania się WIG20 w obszarach 1300-1600 pkt. – komentował Radosław Chodkowski.

Strefa WIG20, w której zdaniem Chodkowskiego będzie konsolował indeks. Źródło: Tradingview.com
Strefa WIG20, w której zdaniem Chodkowskiego będzie konsolował indeks. Źródło: Tradingview.com

WIG Nieruchomości może jeszcze tracić. Branża deweloperska ucierpi przez Covid-19

Chodkowski jednocześnie zaznaczał, że pojawiają się branże, które pozytywnie dyskontują obecne wydarzenia, między innymi biotechnologia, gaming oraz usługi IT. Z drugiej strony pojawiają się sektory, w których nadal istnieje perspektywa pogorszenia wyników w związku ze spowolnieniem gospodarczym. Do takich zalicza się między innymi branża deweloperska oraz nieruchomości, które według Chodkowskiego dopiero tak naprawdę odczują skutki kryzysu w kolejnych miesiącach bieżącego roku.

Indeks sektorowy WIG Nieruchomości jak na razie odzwierciedla zachowanie indeksu szerokiego rynku i odbija mocniej od marcowo-kwietniowych dołków, zatrzymuje się jednak na wysokości 50-okresowej średniej ruchomej.

To są branże, które już dzisiaj mają problemy, to są branże, które już dzisiaj mocno oberwały przez sytuację koronawirusową. Jeszcze nie widać śladu podbicia, jeszcze nie są dość tanie, żeby się nimi interesować – komentuje Chodkowski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here