Naga MarketsWIG zakończył wtorkową sesję z minimalnym wzrostemSesja we wtorek na warszawskim parkiecie jak i na rynkach bazowych w dużej mierze stała pod znakiem obaw o rozwój trzeciej fali pandemii koronawirusa, na co wpływały zdecydowane kroki rządzących w Wielkiej Brytanii, a co wzmogło obawy w pozostałych krajach Starego Kontynentu.

WIG urósł o 0,12% pomimo relatywnej słabości mWIGu

Na minorowe nastroje od rana wskazywały notowania niemieckiego DAX30, który ostatecznie stracił jedynie 0,55%. W powyższym otoczeniu relatywnie nie najgorzej radzili sobie inwestorzy na GPW. Szeroki WIG zakończył dzień wzrostami o 0,12%, przy relatywnej słabości mWIGu (-0,12%), sile sWIG80 (+1,16%) i neutralności WIG20 (+0,02%). Obecnie kluczowe pozostają jednakże notowania indeksu blue chipów, który mierzy się z szeregiem ważnych oporów. Zachowanie indeksu na bieżących poziomach będzie determinować kierunek dalszego trendu. Aktualne zachowanie notowań w rejonie 2030 pkt. wskazuje na problemy strony popytowej, co może w końcu doprowadzić do wzmożonej aktywności sprzedających. Dopiero jednoznaczne wybicie powyżej 2100 pkt. pozwoliłoby mówić o trendzie wzrostowym wyższego rzędu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę sesja w Warszawie się nie odbyła w związku z świętem Objawienia Pańskiego. Niemniej jednak handel na rynkach bazowych odbywał się według standardowego harmonogramu. Kluczowym wydarzeniem dnia wczorajszego było zaprzysiężenie nowego prezydenta USA i nowych senatorów, dzięki czemu ostatecznie Demokraci będą mieli pełną władzę w dwóch izbach Kongresu. Formalnie Senat będzie podzielony dokładnie w połowie, lecz w tym wypadku przeważający głos należy do wiceprezydenta, czyli do Kamali Harris. Powyższe zwiększa prawdopodobieństwo przeprowadzenia zapowiadanych przez Joe Bidena reform, w tym znaczących programów pomocowych, czy zwiększenia podatków dla najbogatszych. Rynek zareagował łącznie pozytywnie, premiując głównie spółki m.in. proekologiczne, kosztem spółek technologicznych.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Warszawski parkiet w dniu dzisiejszym będzie musiał zdyskontować wczorajszą sesję na rynkach bazowych, która ostatecznie przebiegła w pozytywnych nastrojach. Wzrostowe notowania kontraktów terminowych na DAX30 oraz na S&P 500 wskazują, iż dla inwestorów kluczowa pozostaje perspektywa znaczących pakietów stymulacyjnych, co przesłania kwestie związane z zamieszkami w Stanach Zjednoczonych. Powyższe pozwalają oczekiwać pozytywnego startu sesji na GPW.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here