Naga MarketsSesja w piątek chociaż na rynkach bazowych miała upływać w oczekiwaniu na comiesięczne dane z amerykańskiego rynku pracy, została ostatecznie zdominowana przez informację o zarażeniu koronawirusem prezydenta Donalda Trumpa, na co inwestorzy zareagowali nerwowo. Dodatkowo fakt, iż w Stanach Zjednoczonych obecnie trwa ostatni okres kampanii prezydenckiej dodatkowo podgrzewa atmosferę i wzmaga ucieczkę inwestorów do bezpiecznych aktywów.

W Stanach Zjednoczonych obecnie trwa ostatni okres kampanii prezydenckiej

Informacje o stanie zdrowia Trumpa zmieniały się kilkukrotnie na przestrzeni weekendu. Obecnie najnowsze doniesienia wskazują, iż Trump opuścił szpital i umieścił nagranie, na którym przemawia stojąc, co wskazuje na poprawę stanu zdrowia, ponieważ wcześniejsze informacje traktowały o problemach z oddychaniem. Powyższa pozytywna informacja jednoznacznie powinna przełożyć się na poprawę sentymentu wśród inwestorów na początku nowego tygodnia i zarazem nowego kwartału, który statystycznie jest dobry dla inwestorów giełdowych.

Ostatecznie w piątek amerykańskie S&P 500 straciło 0,96% i zakończyło tydzień z wynikiem 1,52%. W Warszawie WIG zakończył piątek z wynikiem 0,02%. Najlepiej radził sobie segment blue-chipów (WIG20 0,19%), na co wpływ miały walory CD Projektu, które w poprzednich dniach znajdowały się pod presją po informacjach o wprowadzeniu sześciodniowego dnia pracy w spółce do premiery gry Cyberpunk 2077, co część inwestorów mogła odczytać jako potencjalnie zwiększone ryzyko opóźnienia premiery.

Naszym zdaniem taki scenariusz posiada obecnie marginalne prawdopodobieństwo. W czwartek pojawiły się natomiast na rynku nowe rekomendacje J.P. Morgan i Morgan Stanley z zaleceniami „przeważaj” i ceną docelową kolejno na poziomie 500 i 480 zł, co wspierało kupujących w piątek i pomagało jednocześnie utrzymać stabilne poziomy całego WIG. W sobotę w nocy Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie “A-“, a perspektywa ratingu pozostała stabilna. Po 3,4-proc. recesji w 2020 r. S&P oczekuje mocnego odbicia wzrostu gospodarczego w Polsce w 2021 r.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Bieżący tydzień zdominowany będzie przez doniesienia o stanie zdrowia Donalda Trumpa i postępach w negocjacjach w sprawie pakietu stymulacyjnego w USA. Bieżące informacje o wyjściu Trumpa ze szpitala poprawiają nastroje przed otwarciem sesji, na co wskazują pozytywne notowania kontraktów na S&P 500 i DAX30. W związku z powyższym oczekujemy także nieznacznie wzrostowego otwarcia w Warszawie.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here