Naga Markets

WIG z niewielkim odbiciem. WIG-GRY jednym z najmocniejszych indeksów Środowa sesja na GPW zakończyła się niewielkim odbiciem, Indeks WIG20 wzrósł o 0,6%. W ujęciu sektorowym zyskało 10 z 15 indeksów. Drugi dzień z rzędu najmocniej rosnącym subindeksem był WIG-GRY (+2,1%). Największe obroty na rynku zanotowały akcje Pekao (79 mln zł) oraz PZU (76 mln zł). Wśród blue chipów liderami wzrostów były Cyfrowy Polsat, którego kurs poszedł w górę o 5,2% oraz CD Projekt ze wzrostem 5%. Najsłabiej na środowej sesji poradziły sobie natomiast akcje KGHM (-2,7%) i Allegro (-1,5%).

WIG korzysta na neutralnym Wall Street

Takie wyniki polskiego WIGu były skorelowane z sesją na Wall Street, która przyniosła niewielkie odbicie po mocnych wyprzedażach we wtorek. Na rynkach akcji panuje jednak wciąż negatywny sentyment – inwestorzy obawiają się o kolejnych podwyżek stóp procentowych i dalszego zacieśniania polityki monetarnej banków centralnych, nie tylko ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej, ale także ze strony, najbardziej do tej pory opornego w tej kwestii – Europejskiego Banku Centralnego. Wczoraj spadały wszystkie najważniejsze indeksy europejskie.Nastrojów nie poprawia polityka Unii Europejskiej, która wczoraj przedstawiła pomysły na obniżenie cen energii. Komisja Europejska zamierza narzucić krajom członkowskim obowiązkowe ograniczenie zużycia energii elektrycznej, ograniczenie dochodów producentów energii elektrycznej oraz opłatę solidarnościową od nadwyżek zysków pochodzących z działalności prowadzonej w sektorach ropy naftowej, gazu, węgla i rafinerii (tzw. podatek od zysków nadzwyczajnych, z ang. windfall tax), co może rzutować na kursy spółek z tych sektorów notowane także na GPW.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Z informacji ze spółek STS opublikował raport półroczny, z którego wynika, że w II kw. uzyskał 17,2 mln zł zysku netto wobec spodziewanych przez rynek (konsensus PAP) 34,5 mln zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania xtb | analiza giełdowa | korona norweska | pgnig gpw | akcje mercator | najniższy kurs jena | średni kurs korony islandzkiej nbp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here