Naga MarketsWIG w lipcu skazany na sukces? 10,5% historycznych wzrostów indeksu w wakacjePo spadkach , które rozpoczęły się jeszcze w lutym, lipiec zapowiada się bardzo korzystnie dla Warszawskiego Indeksu Giełdowego. Historycznie rzecz patrząc, to właśnie siódmy miesiąc w przeciągu roku jest najkorzystniejszym dla WIG pod względem stopy zwrotu.

  • WIG przekroczył próg 51490 punktów.
  • Średnie wzrosty na WIG w lipcu w ostatnich latawyniosły 10,5%.
  • Polska giełda zyskuje na optymizmie na światowych rynkach.

Zielony dominuje na GPW w lipcu

WIG w lipcu wzrósł już o 3,35% do okolic 51490 punktów, a WIG20 o 3,46% do poziomu 1821 punktów. WIG30 i mWIG40 również radzą sobie dobrze, zyskując odpowiednio 3,14% i 4,08%.

Jak podaje Parkiet, średnia zmiana indeksu szerokiego rynku w lipcu osiągnęła 3,85%. Oznacza to, najlepszy wynik w całym 2020 roku. Według Piotra Zająca, średnie lipcowe wzrosty WIG wynosiły 10,5%, a spadki 3,5%.

Wzrosty na warszawskiej giełdzie mogą być spowodowane optymizmem inwestorów na całym świecie. Mimo rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 wiele państw porzuca wprowadzone w pierwszym kwartale tego roku ograniczenia i odmraża swoje gospodarki.

Zobacz również: Pre-Market: Indeksy cofają wzrosty Azji. DAX oraz Nasdaq przed wejściem rynku USA

Otwarcie raczej na plus – giełdy w Azji i kontrakty na DAX i S&P silnie rosną, więc u nas powinno być podobnie. Jeśli chodzi o WIG20, trzeba się liczyć, że to będzie raczej początek kolejnej krótkoterminowej fali wzrostowej w kierunku 1850 punktów. To, czy ten poziom uda się przebić nie jest na razie oczywiste, ale wydaje się, że w krótkim terminie będziemy w stanie wykorzystać światowy optymizm. Wsparciem dla kursu powinny być okolice 1750 punktów i tak długo, jak znajdujemy się powyżej tego poziomu, scenariuszem bazowym pozostaje ruch w stronę 1850 punktów, a docelowo próba jego przełamania w górę. – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Paweł Małmyga, analityk PKO BP, odnosząc się do tego tygodniowych sesji na GPW.

Ekspert zwraca także uwagę na fakt, że ewentualny wzrost WIGu o 10,5% oznaczałby pokonanie średniej kroczącej z 200 sesji, zanegowanie podwójnego szczytu, który zapowiada odwrócenie tendencji wzrostowej, a przez to jej kontynuację w perspektywie średnioterminowej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here