Naga Markets
WIG-Ukraine w górę, postępy na froncie pomagają ukraińskim spółkom Dziś wciąż obserwujemy dynamiczne wzrosty spółek z sektora WIG-Ukraine. Brytyjski resort obrony poinformował o kończących się rezerwach sprzętowych Rosji, która zmuszona jest negocjować dostawy z Koreą Północą i Iranem. Obwód charkowski został niemal całkowicie zdobyty przez Ukrainę. Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) podał, że Kreml w związku z sytuacją w Charkowie przyznał się do porażki po raz pierwszy od rozpoczęcia inwazji.

WIG-Ukraine wspierany wiadomościami z frontu

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem 15 września (jutro), w Uzbekistanie może ochłodzić nastroje na akcjach ukraińskich spółek i stanowić czynnik ryzyka. Przywódcy mają dyskutować na temat Ukrainy oraz Tajwanu. Niewykluczone, że Chiny mimo amerykańskich ostrzeżeń przed sankcjami zgodzą się wesprzeć Putina.

Szczególnie dynamicznie zyskują dziś akcje CoalEnergy (CLE.PL) oraz Agrotonu (AGT.PL). CoalEnergy to jeden z największych ukraińskich producentów węgla.Źródło: CoalEnergy
Źródło: CoalEnergy

Działalność CoalEnergy mieści się na terenie frontowym. Dwie północne kopalnie położone są w rejonie w którym ukraińskie wojsko poczyniło największe postępy militarne wypierając Rosjan. Spółka wciąż wyceniania jest przy bardzo niskich wskaźnikach wyceny fundamentalnej jak C/Z 0,4 co obrazuje stres inwestorów związany z rosyjską agresją i niepewność co do przyszłości operacyjnej.

Agroton notuje blisko 12% wzrosty. Firma posiada blisko 48 000 hektarów upraw oleju słonecznikowego oraz 120 000 hektarów czarnoziemów. Agroton jest jednym największych producentów mąki i przetworów mlecznych. Spółka była też największym operatorem magazynów zbożowych w regionie ługańskim, jednak przyszłość regionu wciąż jest niepewna.

Wykres akcji Agroton (AGT.PL), interwał D1. Źródło: xStation5
Wykres akcji Agroton (AGT.PL), interwał D1. Źródło: xStation5

Kurs akcji porusza się w dynamicznym trendzie wzrostowym i w ciągu ostatnich 5 dni wzrósł o blisko 100%. Spółce wciąż brakuje ok. 10% do wejścia powyżej 200 sesyjnej średniej oraz 23.6 zniesienia wg. Fibonacciego, które idealnie pokrywa sie z SMA 200. Wskaźnik RSI przy 74 punktach wskazuje poziomy wykupienia co w przeszłości okazywało się zwiastować korektę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat giełda | kurs akcji pge | comarch giełda | ten square games kurs akcji | selvita akcje opinie | średni kurs dolara australijskiego nbp | nasdaq indeks |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia

Poprzedni artykułDo Kwon trafi za kratki. Sąd Korei Południowej wydał nakaz aresztowania twórcy Terraform Labs
Następny artykułBogdanka publikuje wyniki
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here