Naga MarketsWIG-Ukraina mocno w górę. Astarta o ponad 3% Coal Energy ponad 8%Indeks WIG-Ukraina w poniedziałek rozpoczyna tydzień kontynuacją silnych wzrostów z piątkowej sesji, a ponownie jednym z najsilniejszych aktywów jest wchodząca także w skład sWIG80 spółka Astarta. Liderem wzrostów jest niewielki Coal Energy, który wzrasta o ponad 7%.

  • WIG-Ukraina jest indeksem zrzeszającym ukraińskie spółki notowane na warszawskim parkiecie
  • Większość z nich działa w branży rolniczej lub wydobywczej
  • Indeks powstał w 2011 roku i wtedy też wyznaczył swoje maksima wszechczasów

Ukraińskie spółki świetnie radzą sobie na GPW na początku 2021 roku

Start 2021 roku okazał się naprawdę dobry dla notowań ukraińskich spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Indeks WIG-Ukraina w styczniu zyskał niemal 25%, a w ciągu zaledwie dwóch sesji lutego kolejne 7,4%. Daje to już całkiem solidne 33% od początku roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Większość z nich rośnie na fali spodziewanych wzrostów cen żywności oraz jej niedoborów, co ma spowodować hossę w branży rolniczej, w której prowadzi działalność większość komponentów indeksu.

WIG-Ukraina mocno w górę. Astarta o ponad 3% Coal Energy ponad 8%
Notowania WIG-Ukraina. Źródło: tradingview.com

Astarta

Notowania Astarty konsekwentnie pną się do góry od września 2020 roku, gdy możliwe było kupienie akcji spółki nawet tak tanio jak 13,50 zł. W trakcie poniedziałkowej sesji, kurs sprawdził nawet poziom 47,60 zł. Obecnie, chwilę przed 12:00 notowany jest poziom 45 zł z 3,69% wzrostem względem zamknięcia piątkowej sesji.

WIG-Ukraina mocno w górę. Astarta o ponad 3% Coal Energy ponad 8%
Notowania Astarta. Źródło: tradingview.com

Zwyżka ta wygląda tym bardziej imponująco, że jeszcze 28 stycznia, kurs akcji Astarty opadł do 32,10 zł. Jeśli komuś udało się zakupić akcje w takiej cenie i trzyma je do teraz, w poniedziałek może cieszyć się wzrostem wartości waloru o ponad 40%.

Zobacz również: Jak kupić akcje polskich spółek w Plus500?

Coal Energy

Dobrze wygląda także sytuacja notowań Coal Energy, spółki z Doniecka zajmującej się wydobywaniem, wzbogacaniem i sprzedażą węgla, której kurs akcji w poniedziałek zyskuje 7,61% do 99 groszy.

WIG-Ukraina mocno w górę. Astarta o ponad 3% Coal Energy ponad 8%
Notowania Coal Energy. Źródło: tradingview.com

Na wykresie spółki szczególnie ciekawie zrobiło się w zeszłym tygodniu, gdy we wtorek notowania zyskały 21,43%. Łącznie, poprzedni tydzień przyniósł zwyżkę o ponad 31%.

Warto zauważyć, że jeszcze w kwietniu zeszłego roku, kurs akcji Coal Energy ocierał się zaledwie 7 groszy. Zatem, od tamtego minimum, do dzisiaj, jest to aż trzynastokrotny wzrost!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | s p 500 | kurs dolara forex | usd kurs | kurs euro notowania | jsw analiza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here