Naga MarketsZamknięcie tygodnia przyniosło lekkie osłabienie na krajowym rynku patrząc na zmiany indeksów WIG20 i mWIG40. Na tym tle pozytywnie zaskakują akcje mniejszych spółek skupionych przy indeksie sWIG80. Indeks WIG lekko cofnął się, ale ogólny obraz indeksu nie ulega większym zmianom. Nadal jest wykazywany ok. 3 miesięczny trend boczny o podstawie blisko 49 tys pkt.

Play na językach wszystkich inwestorów

W komunikatach spółek zwracamy uwagę na porannej doniesienia z Play Communications. Spółka opublikowała opóźnioną informację o zamiarze kupna 100% akcji pozostających w obrocie Play Communications przez francuskiego dostawcę usług komunikacyjnych Iliad poprzez spółkę zależną Iliad Purple. Cena w wezwaniu wynosi 39 zł, a zapisy potrwają od 19.10 do 17.11. Jak wynika z treści komunikatu Iliad ma umowę nabycia 40% akcji od dwóch wiodących akcjonariuszy.

Reakcja rynkowa powinna być zgodna z ceną w wezwaniu, w tym kontekście może zastanawiać już znacząca zwyżka na piątkowej sesji. Członek zarządu Amica na konferencji powynikowej wskazuje na obserwowaną dalsza odbudowę popytu i oczekiwanie poprawy wyników w III kw. Jednocześnie podejmowane są starania tegoroczny wynik był na poziomie 2019r. Zadaniem zarządu wyższe wydatki na remonty kuchni i wymiany sprzęty AGD wynikają z mniejszych wydatków na wakacyjne wyjazdy i usługi gastronomiczne.

Wall Street w nerwowycy nastrojach

Na giełdach zagranicznych utrzymują się minorowe nastroje. Największe spółki amerykańskiej giełdy określane akronimem FAAMG, które ciągnęły mocno w górę rynek w poprzednich miesiącach, teraz obsuwają się na nowe kilkutygodniowej dołki. Wysokie wyceny wielu tych spółek przy podtrzymywaniu dotychczasowej polityki pieniężnej przez FED skutkują większym nasileniem podaży.

Zresztą w opiniach zagranicznych rynków akcji pojawiały się już d kilku tygodni tezy o możliwym „przesiadaniu się” w stronę spółek typu value, o niższych wycenach, stabilnych bilansach. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane o produkcji budowlanej i sprzedaży detalicznej. /Marcin Brendota/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here