Czwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie przynosi spadki szerokiego indeksu WIG (-0,37%) oraz WIG20 (-0,40%) zrzeszającego największe spółki notowane na Książęcej. Wśród liderów napędzających niedźwiedzi trend znalazły się między innymi CD Projekt, Bogdanka oraz Dino.

Finax

Prawie 5% spadków na CD Projekt

Akcje CD Projekt (GPW: CDR) tracą w czwartek niemal pięć procent reagując na informacje podawane przez spółkę dotyczącą wyprzedaży części akcji przez członka zarządu o wartości ponad 10 milionów złotych.

Wykres walczy ze strefą oporu, którą wyznacza średnia ruchoma z dwustu okresów, minima czerwcowo-lipcowe oraz zniesienia Fibonacciego:

Cd Projekt 18.10 (1)
Źródło: Tradingview.com

Bogdanka z najsilniejszym spadkiem jednosesyjnym od września

Silną deprecjację (-3,19%) widać również na akcjach Bogdanki (GPW: LWB). Notowania próbują walczyć z ograniczonym kanałem zmienności i wybijają średnią ruchomą ułożoną niemal horyzontalnie w stosunku do ceny. Notowania wybijają również wąski zakres zmienności, który dominował na rynku od połowy sierpnia, dopiero jednak wybicie pułapu 57,00 (maksima z lipca i dołki październikowe) pozwoli niedźwiedziom przeprowadzić ofensywę w kierunku dołków pod 50,00 zł za akcję.

Źródło: Tradingview.com

Dino przemieszcza się w wyraźnych boxach

Ciekawie od strony technicznej prezentuje się również sytuacja na wykresie akcji Dino (GPW: DNP)., gdzie mierzenia Fibonacciego wyraźnie wyznaczają „boxy”, w których przemieszcza się cena. Od drugiej połowy sierpnia spadła do niższego zakresu pomiędzy 95,00-84,00 zł za akcję, poruszając się pomiędzy zniesieniami 23,6% oraz 38,2%. W tym samym przedziale cena konsolidowała na początku roku, a wyjście z niego otworzyło drogę do rozrysowania maksimów nad 112 zł za akcję.

Źródło: Tradingview.com

Dopóki notowania nie opuszczą zaznaczonego na różowo zakresu dołem albo górą, rynek pozostanie w impasie. Byki przed nadmiernymi spadkami wspiera dodatkowo 200-okresowa średnia ruchoma. Potencjalne wyjście pod 84,00 otwiera drogę do kolejnej granicy boxa na 76,00 (minima z początku roku), górą natomiast pozwoli przetestować okrągły poziom 100,00 a następnie 112,00.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here