Naga MarketsWIG-MOTO na 3-letnich szczytach. Mocne akcje Inter Cars i Auto PartnerMogłoby się wydawać, że w związku z pandemią i lockdownem oraz spadkiem mobilności Polaków, spółki związane z przemysłem motoryzacyjnym znalazły się w trudnych czasach. Zaprzecza temu jednak kondycja warszawskiego indeksu WIG-MOTO oraz podmioty takie jak Inter Cars oraz Auto Partner, które w trudnych czasach odnotowują rekordowe wyniki. Konrad Książak w Comparic24.tv przygląda się sytuacji fundamentalnej obu wspomnianych spółęk.

  • Indeks WIG-MOTO w środę zyskiwał 2,14% i notowany jest najwyżej od 3 lat osiągając poziom 4787 pkt.
  • Wchodzące w jego skład akcje Intercars drożały 10 lutego o 3,2% ustanawiając tegoroczne szczyty na poziomie 294 zł. Spółka w 2020 r. zyskiwała 15%, w bieżącym dodaje już 23%
  • Autopartner w minionym roku drożał o 70%, w bieżącym dodaje prawie 8% i od początku roku konsoliduje przy historycznych maksimach

Te artykuły również Cię zainteresują
Inter Cars chwali się wzrostem sprzedaży w styczniu o 16,5% r/r

Sprzedaż zrealizowana przez spółki dystrybucyjne grupy kapitałowej Inter Cars wzrosła o 16,5% r/r do 755,6 mln zł w styczniu br., podała spółka.

Sprzedaż spółki-matki Inter Cars wzrosła o 13,8% r/r do 530,7 mln zł. Jej przychody ze sprzedaży w Polsce wzrosły o 12,5% r/r do 353,1 mln zł, poinformowano w komunikacie.

Sprzedaż spółek dystrybucyjnych za granicą wzrosła o 19,9% r/r do 352,4 mln zł.

Największe przychody ze sprzedaży spośród zagranicznych dystrybutorów miała w styczniu Inter Cars Romania – 71,7 mln zł, Inter Cars Bulgaria – 43,1 mln zł i Inter Cars Ukrainie – 31,3 mln zł.

Inter Cars to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2004 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 8,76 mld zł w 2019 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pgnig | rynek kryptowalut | akcje jsw prognozy | co to jest blik? | biomedlub akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here