Naga Marketsbyk patrzący w wykresyIndeks skupiający producentów gier komputerowych z GPW – WIG.GAMES po raz pierwszy opublikowany został 18 marca 2019. W jego skład wchodzą najważniejsze spółki polskiego sektora gamingowego, tj. CD Proekt, 11 bit studios, Ten Square Games, PlayWay oraz CI Games. Inwestycja w ten indeks od początku jego istnienia była strzałem w dziesiątkę. Okazuje się bowiem, że WIG.GAMES każdy kolejny kwartał kończy na plusie, a ostani kwartał zakończył się spektakularnym, 50-procentowym wzrostem.

  • WIG.Games notowany jest na GPW od 18 marca 2019 roku
  • Od tego czasu indeks wzrósł o ponad 170 proc.
  • Każdy kolejny kwartał kończy się zwycięstwem byków 

WIG.Games z ponad 170-procentowym wzrostem

Już pierwszego dnia notowań (18 marca 2019 roku) indeks WIG.GAMES zakończył ze wzrostem na poziomie 2,30% (WIG tego dnia osunął się o 0,04%). Kurs otwarcia wyniósł 12606,99, kurs minimalny uplasował się na poziomie 12591,12, a maksima przy 12803,21.

Prawdziwe wzrosty nastąpiły jednak pod koniec 2019 roku, kiedy to w grudniu kupujący przebili z impetem ważną strefę oporu w okolicach 16900. Już w lutym br. kurs wzniósł się, by przetestować poziom 24000.

Indeks WIG-Games – wykres dzienny

Plany bykom pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Od wspomnianego wyżej poziomu 24000, kurs WIG-Games spadł w marcu br. aż do kluczowego wsparcia w okolicach 14600.

Spadki szybko jednak zostały odrobione, ponieważ już w drugiej połowie kwietnia bykom udało się przekroczyć wcześniejsze maksima. Zwyżka kontynuowana była aż do poziomu 34322, który stanowi opór do chwili obecnej. Od początku notowań do obecnego szczytu, gamingowy indeks zyskał ponad 170 proc.

7 byczych kwartałów z rzędu

Chociaż historia indeksu WIG-Games nie jest na razie zbyt długa, to może się on pochwalić sześcioma pełnymi kwartałami zysków z rzędu. Obecny kwartał również zapowiada się byczo, a kurs był już bliski wyznaczenia nowych maksimów.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.
Indeks WIG-Games – wykres kwartalny

Wykres kwartalny powyżej unaocznia wysoką zmienność w I kw. 2020 roku wywołaną przez pandemię koronawirusa. Powstała wtedy świeca z niewielkim korpusem i bardzo długimi cieniami po obu stronach. Jednakże, ogromny, ponad 50-procentowy wzrost w kolejnym kwartale pokazał siłę polskiego sektora gamingowego w dobie koronawirusowego kryzysu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here