Naga MarketsPolskie bluechipy notowane w ramach WIG20 zakończyły dzień 1,63% na plusie, wypychając indeks z powrotem powyżej poziomu 2100 punktów. W gronie spółek wchodzących w skład WIG20, największy wpływ na wycenę indeksu miało PKO BP. Kurs akcji banku wzrósł w trakcie wczorajszej sesji o blisko 3,9%, a samo PKO zatrzymało się na poziomie 36 złotych. Kilkukrotnie wyżej wyceniane są natomiast akcje CD Projekt, a indeks sektory WIG Games bije kolejne rekordy.  Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


CD Projekt, PlayWay i WIG Games silnie w górę

Producent Wiedźmina oraz wyczekiwanego Cyberpunka pokonał we wtorek psychologiczną barierę 300 złotych, zyskując przeszło 3,9% w trakcie sesji. W ujęciu rok do roku spółka zyskała już niemal 61%. To trzecia najwyższa stopa zwrotu wśród komponentów WIG20 – wyższe wzrosty odnotowaliśmy jedynie na Dino Polska czy Play. Jednak w odróżnieniu od CD Projekt, te spółki traciły kolejno 1,9 a także 0,51% w trakcie wczorajszej sesji.

Barierę trzystu złotych sforsował również Playway. Spółka zakończyła dzień na poziomie 313 złotych za akcję, co oznacza wzrost o 6,1% względem dnia poprzedniego. Jednak to nie Playway, a Ten Square Games był najlepiej radzącą sobie w trakcie wtorkowej sesji spółką indeksu mWIG40. Ten Square Games zyskał bowiem 6,25% windując swój kurs w rejon 260 złotych za akcję.

Ostatecznie, WIG Games zyskując 3,75% ponownie znalazł się na pozycji lidera wzrostów wśród indeksów sektorowych warszawskiego parkietu. Jednak nie wszystkie spółki drożały.

Reuters: Pekao zainteresowane kupnem mBanku

Według nieoficjalnych informacji agencji Reuters, Pekao złożyło ofertę zakupu mBanku i jest postrzegane jako zdecydowany faworyt przy przejęciu powstałego 20 lat temu banku. Okazuje się bowiem, że ani bank PKO BP, ani Credit Agricole, które również były wymieniane w kontekście takiej transakcji nie złożyły jeszcze żadnej oferty.

Nieoficjalnie wskazuje się, iż potencjalnych konkurentów Pekao ma odstraszać obawa przed “ingerencją polityczną”. Doniesienia o tym, że spółki Skarbu Państwa poważnie myślą o przejęciu mBanku pojawiły się już w listopadzie ub.r. W grudniu 2019 roku chęci te potwierdził nawet wicepremier i szef ministerstwa aktywów państwowych Jacek Sasin.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here