Naga MarketsWIG-Energia zyskuje 140%. Akcje Tauron, PGE i Energa oczami M. TuszkiewiczaSpółki energetyczne notowane w ramach indeksu WIG-Energia zyskały 138% od dna bessy do rozrysowanego w zeszłym tygodniu szczytu. Jeszcze 3 miesiące temu Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com komentując sytuację spółek takich jak Tauron, PGE, Energa oraz Enea pytał: „kiedy, jak nie teraz?” szukając okazji zakupowych. Obecnie gdy indeks przeszedł kilkunastoprocentową korektę ponownie patrzy na ten istotny sektor polskiej gospodarki i zastanawia się czy branżę energetyczną stać na więcej?

  • Co mówi wykres oraz co słychać w mediach na temat potencjalnego odcięcia kopalń od spółek energetycznych?
  • Marcin Tuszkiewicz analizuje sytuację na wykresie WIG-Energia oraz przygląda się szeregowi spółek,
  • Analizując spółki takie jak: Tauron, PGE, Energa, Enea, PKN Orlen, Polenergia i Inter Rao

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG-Energia na wysokości ważnej strefy wsparcia. Co dalej z indeksem i jego spółkami?

140% wzrostów od marcowych dołków to naprawdę imponujący wynik, jeżeli chodzi o polski sektor energetyczny. Wykres techniczny w czerwcu dotarł do najwyższych poziomów od listopada ubiegłego roku, po czym zanotował kilkunastoprocentową korektę. Spadki zatrzymały się jednak na wysokości istotnej strefy wsparcia, która pokrywa się z minimami z końca 2019 oraz 23,6% zniesienia trendu wzrostowego. Odbicie od poziomu 1955 punktów okazało się bardzo mocne, dzięki czemu w czwartek WIG-Energia rośnie o 3,5%.

WIG-Energia na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

–  Czwartkowa sesja amerykańska może być kluczowa o dalszy rozwój sytuacji na GPW. Jeżeli chodzi natomiast o sam indeks WIG-Energia, to ostatni potwierdzony dołek wypada a wysokości 1917 punktów, co rynek testuje jako rozszerzenie strefy wsparcia. Zakładam, że rynek będzie poruszał się w przedziale małej konsolidacji pomiędzy właśnie wspomnianym poziomem, a oporem w okolicach 2200 pkt. – komentuje Marcin Tuszkiewicz.

Aktywność na indeksie bierze się ze spekulacji zasugerowanych przez ministra Jacka Sasina, że spółki węglowe odciążą sektor energetyczny i zostaną wyciągnięte z szeregu tych aktywów. Miałaby powstać nowa firma i spółka, która miałaby wziąć spółki pod swoje ramiona.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here