Naga MarketsWig-Energia zyskał w ciągu 3 miesięcy 45%!Ostatnie 3 miesiące przyniosły największe w historii wzrosty dla indeksu WIG-Energia, zrzeszającego spółki których działalność ma bezpośredni związek z branżą energetyczną. Indeks zyskał na wartości 45%, a bardzo wysokie wzrosty mogliśmy obserwować na walorach komponentów. Zyskiwały akcje PGE, Taurona, Energi oraz Enei.

  • Wig-Energia zyskuje w ciągu 3 miesięcy 45%.
  • Indeks od miesiąca pozostaje w konsolidacji nad barierą 2000 punktów.
  • Główne komponenty indeksu odrabiają straty z połowy marca.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Wig-Energia konsoliduje nad poziomem 2000 punktów

Indeks zrzeszający największe spółki z branży energetycznej bardzo mocno zyskiwał w maju, oraz w pierwszej połowie czerwca. Tylko w tym okresie, zyskał on ponad 50%. Druga połowa czerwca to już chwilowe osłabienie oraz ponowny atak na 2200 punktów. Bariera ta okazała się jednak nie do utrzymania, a indeks po kilku sesjach konsolidacji spadł poniżej 2000 punktów, a podczas lipcowych sesji ponownie zyskał kilka procent i obecnie oscyluje w okolicach poziomu 2100 punktów.

Notowania indeksu WIG-Energia z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Sektor energetyczny zyskał w ciągu 3 miesięcy 45%!

Walory PGE, Taurona, Energi oraz Enei zaliczyły w ostatnich miesiącach silny rajd na północ. Powodem takiego stanu rzeczy była między innymi wypowiedź ministra Jacka Sasina dotycząca wydzielenia nierentownych kopalni ze spółek energetycznych, co w perspektywie najbliższych miesięcy zdecydowanie poprawi ich wyniki finansowe.

Reakcja inwestorów na ten komunikat, połączona z ogólnymi dobrymi nastrojami na rynkach finansowych związane z ustępowaniem pandemii COVID-19 doprowadziły do silnych wzrostów w segmencie energetycznym. Indeks WIG-Energia zyskał w ciągu ostatnich 3 miesięcy około 45%, co jest najlepszym wynikiem w historii indeksu w tak krótkim czasie.

Stopa zwrotu na indeksie WIG-Energia z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: biznesradar.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here