Naga MarketsAkcje Enea, PGE, Tauron i Energa w górę razem z indeksem WIG-Energia? Prognozuje Marcin Tuszkiewicz
Marcin Tuszkiewicz omawia sytuację na GPW w tym tygodniu

Kataklizm jaki przechodzi przez Europę łagodzi podejście rządzących do wszystkiego co się dzieje w kwestii regulacji, w tym do ochrony środowiska. Co więcej, zmniejszona działalność gospodarcza, ograniczenie transportu pozytywnie wpływa na emisję CO2 obniżając jego ceny. Dla spółek energetycznych w Polsce jest to bardzo dobra informacja. Marcin Tuszkiewicz w najnowszym przeglądzie GPW przygląda się indeksowi WIG-Energia oraz szansom jego potencjalnych wzrostów. Czy między innymi Enea, PGE, Tauron i Energa będą wkrótce silniej rosły?


WIG-Energia traci 40%. Czas na odbicie?

Indeks sektorowy WIG-Energia w marcu pogłębiał historyczne maksima i chwilowo spadał poniżej pułapu 1000 pkt. Od tego momentu koryguje już jednak 20%, a inwestorzy zastanawiają się czy istnieje szansa pogłębienia wzrostów. Marcin Tuszkiewicz, współzałożyciel portalu Squaber.com, odpowiada na te pytania w najnowszym przeglądzie GPW na antenie Comparic24.tv:

Ostatni potwierdzony szczyt znajduje się na wysokości 1460-1470 pkt., pełniąc rolę kluczowego poziomu oporu. Dopiero wybicie tego poziomu będzie zmieniało trend na wzrostowy. Dotychczasowe spadki odbywały się na silnym wolumenie, ale pozytywnym aspektem jest kwestia dużych obrotów również przy korekcie wzrostowej. Rozliczenie kontraktów w miniony piątek dawało wzmożony ruch, a obecny tydzień utrzymuje raczej normalny wolumen – komentuje Marcin Tuszkiewicz.

Kolejny poziom oporu po wybiciu obecnego to 1831 pkt., który pokrywa się z minimami z sierpnia ubiegłego roku:

WIG-Energia odbija od historycznych dołków. Źródło: Tradingview.com
WIG-Energia odbija od historycznych dołków. Źródło: Tradingview.com

W powyższym materiale oprócz indeksu sektorowego Marcin Tuszkiewicz omawia dokładniej sytuację techniczną i fundamentalną akcji Tauronu, Enei, Energi, PGE oraz Polenergii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDalsze spadki na AUDUSD i NZDUSD – prognozuje Westpac
Następny artykułAbsolutne szaleństwo na rynku złota, nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here