Naga MarketstauronNa łamach telewizji Comparic24.TV znany w polskiej branży inwestycyjnej Marcin Tuszkiewicz przygląda się najciekawszym polski spółkom pod kątem fundamentalnym jak i technicznym. Tym razem ekspert przyjrzał się branży energetycznej. Czego możemy spodziewać się w kolejnym tygodniu? Więcej dowiesz się oglądając cały program!


Wybory przyniosą ulgę dla sektora energetycznego?

Wydaje się nieracjonalne to co robi aktualnie rząd, jeśli chodzi o wsparcie cen energii, czyli tak jakby zamrożenie cen, co powoduje słabsze wyniki spółek energetycznych. Inwestorzy mają nadzieję, że po wyborach ceny energii zostaną przynajmniej zluzowane, co zwiększyłoby zarobki spółek. Rząd oczywiście potrzebuje środków, aby prowadzić politykę redystrybucji środków – zauważył prowadzący.

W ocenie eksperta rząd może chcieć luźniejszych cen energii, ponieważ wiele spółek należy co Skarbu Państwa, a więc ich większe dochody oznaczają wyższe dywidendy dla obecnej władzy.

Alternatywny scenariusz to dalsze utrzymywanie niskich cen po to, aby zatrzymać rosnącą inflację, co byłoby bardzo negatywnym czynnikiem i ostatecznie mogłoby dołować kursy spółek jeszcze bardziej – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here